مشاوره تحصیلی

آزمون آیلتس

در بخش Writing باید دو انشا را در مدت 60 دقیقه بنویسید.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس آزمونی بین الملی جهت ارزش یابی زبان انگلیسی است. ارزشمند ترین ارزش یابی برای زبان انگلیسی این آزمون است و دو شیوه جنرال و آکادمیک دارد. سطح 6 نمره قابل قبول است و سطح 7 نمره قابل قبول برای دانشگاه های شناخته شده مثل هاروارد و آسفورد می‌باشد. آزمون آیلتس دارای چهار بخش است که هر کدام از این بخش ها زمان و سوالات مخصوص به خود را دارند. از بااهمیت ترین قسمت های آزمون آیلتس مصاحبه است و میبایست پیش از مصاحبه، در رابطه با نحوه برگزاری آن مطالعه داشته باشید. در ادامه مقاله آزمون آیلتس را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

برای مطالعه در رابطه با بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی کلیک کنید.

آزمون آیلتس و نمره بندی آن

آزمون آیلتس یک نظام ارزش یابی بین المللی برای زبان انگلیسی است. این آزمون از با ارزش ترین آزمون ارزش یابی زبان انگلیسی به شمار می آید. و هم سطح با آزمون تافل زبان آمریکایی است. نمره بندی آزمون آیلتس از 0 تا 9 می‌باشد. نمره 5 به معنای سطح متوسط و نمره 6 سطح خوب و قابل قبول می‌باشد.

برای دانشگاه های هاروارد، آکسفورد و کمبریج حداقل 7 می‌باشد. آزمون آیتلس 4 بخش نوشتن، شنیداری، خواندن و مکالمه دارد.

اجرای آزمون آیلتس

فرآیند آزمون ایتگونه است که در روز امتحان، در ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و در آخر به سوالات Writing جواب می‌دهید. تاریخ و زمان برگزاری قسمت Speaking در روز امتحان اعلام خواهد شد. دقت کنید که در زمان امتحان به هیچ عنوان و هیچ دلیلی اجازه استفاده از خودکار را ندارید و همه سوالات باید با مداد پاسخ داده شوند. نتیجه آزمون، 13 روز بعد از امتحان و از طریق پست تحویل داده خواهد شد.

این مطلب را هم ببینید  منابع و دروس پیش نیاز کنکور ارشد روانشناسی تربیتی

اگر از امتحان بیشتر از یک ماه نگذشته باشد، 5 کارنامه به صورت رایگان برای دانشگاه ها و  موسسات مورد نظر شما فرستاده میشود. اگر بیشتر از یک ماه از آزمون گذشته باشد و یا کارنامه بیش تری بخواهید، باید مبلغی را پرداخت کنید. بیشتر دانشگاه ها کارنامه ای را که بیشتر از دو سال از اعتبار آن گذشته است، نمیپذیرند.

تفاوت گونه آکادمیک و جنرال آزمون آیلتس

آزمون آکادمیک ویژه افرادی است که در دانشگاه های انگلیسی زبان میخواهند ادامه تحصیل بدهند. آزمون جنرال نیز ویژه افرادی می‌باشد که میخواهند به کشور هایی مثل نیوزلند، کاندا، و استرالیا مهاجرت کنند.

قسمت های مختلف آزمون آیلتس

آزمون آیلتس به چند قسمت تقسیم می‌شوند و هر کدام از این قسمت ها سوالات و زمان مخصوص خود را دارند. قسمت های آزمون آیلتس شامل:

بخش  Listening

این قسمت 40 سوال دارد که میبایست در 40 دقیقه پاسخ داده شوند. سی دی مربوطه فقط یک بار پخش می‌شود. قبل از اینکه سی دی پخش شود فرصت دارید که سوالات را مرور کنید و بعد از تمام شدن سی دی نیز 10 دقیقه فرصت دارید تا پاسخ های خود را به دفترچه انتقال دهید.

بخش  Reading

این قسمت 40 سوال دارد که باید در 60 دقیقه پاسخ داده شوند. در این قسمت زمان بیشتری برای وارد کردن پاسخ سوالات به دفترچه به شما داده نمی‌شود. متن هایی که در دفترچه سوال از جزوات، کتاب ها، مجلات، و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آن افرادی هستند که تخصصی ندارند.

آزمون آیلتس | بخش  Writing

در این قسمت باید دو انشا را در مدت 60 دقیقه بنویسید. در موضوع اول باید یک نامه به فردی بنویسید و یک مشکل را برای او توضیح دهید. این نامه باید دارای حداقل 150 کلمه باشد تا نمره کامل را در آن بدست آورید. پیشنهاد میشود که 20 دقیقه از وقت خود را برای این موضوع بگذارید.

این مطلب را هم ببینید  منابع و دروس پیش نیاز کنکور ارشد روانشناسی سلامت

در موضوع دوم میبایست نظر موافق و مخالف خود را نسبت به یک موضوع توضیح دهید و این موضوع میبایست دارای 250 کلمه باشد تا نمره کامل را در آن کسب کنید.  پیشنهاد میشود که 40 دقیقه از وقت خود را برای این موضوع بگذارید.

بخش  Speaking

در این قسمت دو نفر مقابل هم با یکدیگر صحبت میکنند و تقریبا 15 دقیقه طول می‌کشد. مصاحبه دارای سه بخش است در بخش اول شما میبایست به سوالات شخصی خود در رابطه با نام، محل زندگی و سوالات عمومی پاسخ دهید. در بخش دوم موضوعی به شما داده می‌شود و شما باید حدود دو دقیقه در رابطه با آن صحبت کنید.

در بخش سوم نیز در رابطه با موضوع دوم با شخصی که مصاحبه میکند صحبت کنید.

نکاتی در رابطه با مصاحبه آزمون آیلتس

  • در روز امتحان پاسبورت خود را حتما به همراه داشته باشید.
  • در هنگام مصاحبه از پاسخ های کوتاه و بله و خیر خودداری کنید و جواب سوالات را به خوبی توضیح دهید.
  • رسا، بلند و مفهوم صحبت کنید.
  • از به کار بردن بیش از حد اصطلاح خودداری کنید.
  • در هنگام مصاحبه تماس چشمی داشته باشید و لبخند بزنید.

 

 

آزمون آیلتس

دکمه بازگشت به بالا