وبلاگ

تفاوت سقط جنین و نوزادکشی

سقط جنین زمانی است که فردی تصمیم به خاتمه حاملگی در رحم می کند. کودک کشی زمانی است که شخصی تصمیم می گیرد یک نوزاد پس از بارداری را بکشد. این می تواند شامل قربانی کردن یا قتل بر اساس جنسیت باشد.

تفاوت سقط جنین و نوزادکشی

این روزها ما دائماً کلمات سقط جنین و نوزادکشی را در اخبار می بینیم و بسیاری از کشورها اکنون دیدگاه خود را در مورد هر دو تغییر می دهند.

با این حال، سردرگمی عمده از این واقعیت ناشی می شود که بسیاری از مردم اکنون سقط جنین را با نوزادکشی مقایسه می کنند. اما، تفاوت های زیادی در این دو وجود دارد.

سقط جنین و نوزادکشی موضوعی است که معمولاً در بین سیاست و مذهب مورد بحث است. در مورد این دو، به خصوص سقط جنین، دیدگاه های متعددی وجود دارد.

دو گروه عمده وجود دارد که در حال حاضر در مورد سقط جنین در کانون توجه قرار دارند:

1. طرفدار زندگی

2. طرفدار انتخاب.

حامیان زندگی ادعا می کنند که سقط جنین تحت هر شرایطی به جز زمانی که مادر را در معرض آسیب قرار می دهد، باید غیرقابل قبول باشد، در حالی که صرفداران انتخاب تایید می کند که این انتخاب زن است زیرا بارداری بیشترین تأثیر را بر او می گذارد.

وقتی صحبت از کودک کشی به میان می آید، بسیاری از مردم حامی نکشتن هستند، در حالی که برخی تفاوت های فرهنگی وجود دارد که این امر را در برخی کشورها امری درست میشمارند. به عبارت ساده تر، تفاوت بین سقط جنین و نوزادکشی در طول مدت این فرآیند است.

سقط جنین ختم حاملگی در رحم یا زمانی است که جنین هنوز در حال رشد به نوزاد است. سقط جنین را می توان در چند مرحله انجام داد اما در سه ماهه اول یعنی 3 ماه اول بی خطرترین است.

این مطلب را هم ببینید  شاخه ها و رشته های اصلی روانشناسی - The Major Branches of Psychology

پس از این، خطر برای مادر به طور قابل توجهی افزایش می یابد. قوانین سقط جنین در بسیاری از کشورها بر همین اساس طراحی شده است، جایی که در سه ماهه اول قانونی در نظر گرفته می شود.

در شرایط خاص (مانند تهدید برای مادر یا اگر کودک زندگی کاملا سالمی نداشته باشد) در سه ماهه دوم قابل قبول است و در موارد بسیار نادر یا غیر قابل توصیه در سه ماهه سوم سقط انجام می شود.

کودک کشی فرآیند کشتن نوزاد پس از تولد است. دلایل زیادی وجود دارد که چرا فردی اقدام به کودک کشی می کند، از جمله ترجیح دادن یک جنس بر جنسیت دیگر، یا برای اهداف قربانی است. در برخی از فرهنگ‌ها، قربانی کردن هنوز قابل قبول تلقی می‌شود که در این صورت کودک اغلب به قتل می‌رسد.

با این حال، نوزادکشی این روزها بیشتر در صورتی استفاده می شود که زنی به سقط زودهنگام دسترسی نداشته باشد و به دلیل عدم تمایل به بزرگ کردن نوزاد تصمیم به کشتن کودک بگیرد یا در کشورهایی مانند هند، چین و برخی از جنس ها که یک جنس بر جنس دیگر ترجیح داده می شود، استفاده می شود.

کشورهای آفریقایی و کشورهایی مانند این اغلب در نهایت به کشتن نوزاد دختر می پردازند و به جای آن ترجیح می دهند یک نوزاد پسر بزرگ کنند.

تفاوت اصلی بین موضوع روحیه ای است که در جایی به وجود می آید که زنده بودن جنین در نظر گرفته می شود. از نظر سقط جنین، اگر جنین زنده باشد (یعنی بدون مادر هم می تواند وجود داشته باشد) زنده محسوب می شود.

این مطلب را هم ببینید  سرزمین اژدها

با این حال، از نظر کودک کشی، کودکان به دلیل ناخواسته بودن، فشارهای جامعه برای یک فرزند پسر یا حتی برای اهداف قربانی کشته می شوند.

جایی که هر دو کلمه در هم تنیده می‌شوند زمانی است که افراد جنسیت کودک را تعیین می‌کنند تا در صورتی که جنس ترجیحی نیست، جنین را سقط کنند.

قوانین زیادی وجود دارد که اکنون در مورد سقط جنین و نوزادکشی طراحی شده است. سقط جنین مستلزم صبر کردن، نظرخواهی از پزشک و غیره است. در صورت نوزادکشی، بسیاری از کشورهایی که در آن زنان کشته می شوند، تعیین جنسیت نوزاد ممنوع است و افرادی که نوزادان را می کشند به عنوان قاتل محاکمه می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از ناراحتی مردان از سقط جنین کلیک کرده و مطالعه کنید.

 

 

مقایسه سقط جنین و نوزادکشی

تعریف

سقط جنین: 1. هر یک از روش‌های مختلف جراحی برای ختم بارداری، به‌ویژه در شش ماه اول. 2. گاهی اوقات بارداری خود به خود به پایان می رسد، که به عنوان سقط خود به خود یا سقط جنین شناخته می شود.

کودک کشی: روش کشتن نوزادان تازه متولد شده.

مشارکت

سقط جنین: شامل مشارکت فعال است، اما گاهی اوقات بدون مشارکت فعال اتفاق می‌افتد.

کودک کشی: کودک کشی: شامل مشارکت فعال است.

سن

سقط جنین: قبل از تولد، در رحم در چند ماه اول بارداری

کودک کشی: بعد از تولد، اما کمتر از یک سال

بازدیدها

سقط جنین: طرفداران زندگی آن را تحقیر کردند. بسیاری آن را انتخاب زن می دانند

کودک کشی: در برخی از فرهنگ‌ها قابل قبول هستند، اما اکثراً توسط همه به دیده تحقیر می‌نگرند

این مطلب را هم ببینید  سه، راه حل کاربردی مقابله با استرسهای زندگی که این روزها گریبان همه ی ما را گرفته

قوانین

سقط جنین: قوانینی که بسته به کشور یا حتی ایالت تغییر می کنند. برخی قوانین آن را غیرقانونی می دانند، در حالی که برخی آن را بر اساس طول مدت بارداری استوار می کنند

کودک کشی: اکنون در اکثر کشورها غیرقانونی است.

مشروعیت

سقط جنین: در برخی کشورها به عنوان یک عمل مجرمانه تلقی می شود، در حالی که سایر کشورها حداکثر تا یک دوره زمانی خاص را مجاز می دانند

کودک کشی: به عنوان یک عمل مجرمانه که طبق قانون قابل مجازات است تلقی می شود

حتما بخوانید : نرم افزار Adobe connect
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x