مهارت‌های ارتباطیخانواده

جذابیت در زمان عصبانیت

جذابیت یا علاقه رمانتیک را می توان از طریق لحن های صوتی تشخیص داد

جذابیت در زمان عصبانیت

اگر تا به حال در حین مکالمه با شخصی که دوستش دارید عصبی شده اید ، تنها نیستید. خوشبختانه ، بر اساس تحقیقات ، ممکن است وقتی مضطرب ، بیش از آنکه متکبر باشد خودآگاه ، نه خودباور. شاید برای اکثر مردم این خبر خوبی باشد.

پروانه های اولین برداشت

بسیاری از مردم از اولین برداشت هنگام تعامل با گزینه های رابطه ای جذاب ، عصبی می شود. آنها پروانه ها را در شکم خود احساس می کنند و در صورت خود سرخ می شوند.

در میان سایر واکنش های نیمه خودکار در حال حاضر. با این حال ، خوشبختانه ، چنین اظهارنظرهای غیر عمدی ممکن است آنها را جالب تر و جذاب تر نشان دهد.

سوزان M هیوز و همکاران (2020) رفتارهای عصبی را که در واکنش به رفتارهای بین فردی جاذبه و دریافتند که مردم از واکنش های عصبی برای ارزیابی اینکه آیا کسی به او جذب می شود یا خیر استفاده می کنند.

آنها تعدادی از دلایل سازگاری بالقوه را پیدا کردند که نشان می دهد معمولاً در هنگام برخورد اولیه با یک فرد بالقوه عصبی نشان داده می شود و شیوه هایی که چنین رفتارهایی می تواند دلپذیر باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه رازهای تسخیر قلب مردان کلیک کنید.

درخواست اضطراب

ما معمولاً اضطراب را جذاب نمی دانیم. اما در دنیای جذابیت بین فردی ، دوباره فکر کنید. همانطور که بسیاری از ما می دانیم ، به همان اندازه که سعی می کنیم آن را کنار هم نگه داریم ، وقتی عصبی هستیم ، صداهای ما به ما گوش می دهند.

این مطلب را هم ببینید  چگونه بفهمیم کسی را چه صدا کنیم؟

اما این لزوماً چیز بدی نیست. هیوز و همکاران توجه داشته باشید که جذابیت یا علاقه رمانتیک را می توان از طریق لحن های صوتی تشخیص داد ، زیرا بسیاری از افراد ممکن است برای پنهان کردن اضطراب در کشش جذابیت سخت باشند.

آنها دریافتند که زنان صدای بلند خود را افزایش می دهند ، که ممکن است باعث جذابیت بیشتر آنها شود ، نحوه نشان دادن الگوهای گفتار در استرس از تعامل اولیه می تواند تاثیرات اولیه و جذابیت را افزایش دهد.

در مورد محتوا توجه داشته باشید که اگرچه کسی که عصبی است ممکن است از ارتباطات مبهم تری استفاده کند ، اما وقتی شخص برای اولین بار با کسی که برایش جذاب است مضطرب می شود ، ارتباط معنایی او ممکن است موثرتر باشد.

علاوه بر این ، یا شاید تا حدی به دلیل لحن و محتویات صوتی جذاب توجه داشته باشید که افراد مضطرب ظاهری دلپذیرتر ، جذاب تر ، جالب تر و محاوره تر نشان می دهند که همه آنها مطلوبیت را افزایش می دهد.

بر این اساس ، کسی که واکنش های عصبی را در هنگام جاذبه اولیه نشان می دهد ، می تواند به همسر احتمالی خود نشان دهد که دارای سایر موارد مطلوب شخصیت ویژگیهای مناسب برای روابط طولانی مدت و فرزندپروری مفید است .

در واقع ، در حالی که ظاهر بدون شک تا حدی اهمیت دارد، توجه داشته باشید که بیانگری غیرکلامی می تواند کمبود فیزیکی را جبران کند جذابیت با افزایش برداشت های اولیه ، باعث جذابیت بیشتر افراد می شود.

این مطلب را هم ببینید  تاثیر شبکه های اجتماعی بر خانواده

در مورد حواس دیگر ، آنها توجه دارند که عرق عصبی فرمونها در برخورد اولیه با یک همسر بالقوه جذاب ، که می تواند به عنوان یک نشانه شیمیایی جذاب عمل کند.

به رسمیت شناختن متقابل

بنابراین اعصاب ممکن است باعث ظاهر ، صدا و بوی خوب افراد شود. اما وقتی صحبت از درک متقابل می شود ، ممکن است چیزهای خوب زیادی وجود داشته باشد.

هیوز و همکاران دریافتند که هرچه شخص در کنار کسی باشد که بسیار جذاب به نظر می رسد ، کمتر می تواند جذابیت را از طرف دیگر تشخیص دهد.

آنها این را به دخالت های شناختی ناشی از اضطراب و جاذبه نسبت می دهند و توجه دارند که احساسات جذابیت شخصی ممکن است باعث ایجاد عصبی شود و توانایی درک جذابیت از طرف دیگر را پیچیده کند.

خبر خوب این است که عصبی بودن جذابیت را کاهش نمی دهد. اگر چیزی باشد ، آن را افزایش می دهد. و حتی اگر بیش از حد آشفته باشید و نتوانید احساس دیگران را بفهمید ، اعصاب شما از جذابیت کسی نسبت به شما کاسته نمی شود.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x