روابط زناشویی و جنسی

خود ارضایی در مردان

فواید و معایب خود ارضایی در مردان

خود ارضایی در مردان

خود ارضایی در دختران و پسران یکی از راه های رسیدن به لذت جنسی و برطرف کردن نیاز ها و غریزه جنسی است. خود ارضایی به مرور زمان به اعتیاد تبدیل شده و مشکلاتی را به وجود می آورد. برخی از مردان بعد از ازدواج هم به خود ارضایی ادامه می دهند که باعث بروز مشکلات در زندگی زناشویی خود می شوند.

آمار ها نشان می دهد خود ارضایی در مردان بسیار رایج است. بعضی از مردان در کنار سکس با همسر خود به استمنا نیز می پردازند، که در برخی از آنها این استمنا و جلق باعث بروز مشکل در زندگی زناشویی خود با همسرش می شود و در برخی مشکل ساز نیست.

زنان با دانستن طبیعی بودن این امر می توانند از نگرانی خود بکاهند و احساس ضعف و مشکل را در رابطه خود پرورش ندهند؛ اگر چه گاهی اوقات استمنا مردان متاهل ناشی از مشکلات زناشویی است.

در این مقاله ما خود ارضایی مردان، عوارض و فواید آن در زندگی زناشویی را بیان می کنیم. مقاله های بیشتر را می توانید در رابینیا بخوانید.

خود ارضایی مردان پس از ازدواج

خود ارضایی در مردان و پسران بسیار رایج تر از زنان و دختران است. خود ارضایی در نوجوانی و با شروع بلوغ جنسی پسران انجام می شود. مردان هنگام خود ارضایی فیلم های پورن می بینند و وقتی که آلت آنها به نغوظ برسد آن را مالش داده تا به انزال برسند.

مردان پس از ازدواج خود به دلایل مختلفی به خود ارضایی روی می آورند که برخی از آنها را بیان می کنیم:

 • خود ارضایی ناشی از مشکلات زناشویی

بعضی از مردان به دلیل مشکلات زناشویی که با همسر خود دارند و نداشتن رابطه جنسی به جلق روی می آورند که منجر به سرد شدن رابطه خود با همرشان می شود.

 •  خود ارضایی در مرد به دلیل رابطه جنسی نامناسب

گاهی مردان رابطه جنسی مناسب و لذت بخشی را با همسر خود به دلایل متفاوتی، مثل عادت به ارضا شدن از طریق استمنا یا نحوه نادرست رابطه جنسی، تجربه نکرده و جلق را راه جایگزین برای آن انتخاب می کنند.

 • خود ارضایی به دلیل اعتیاد

گاهی مردان خود ارضایی از نوجوانی شروع کرده و به آن معتاد شده اند، همین موضوع باعث عدم لذت بردن از سکس با همسر خود می شوند که برای رابطه زناشوییشان بسار مضر است.

 • خود ارضایی در زندگی زناشویی سالم

بسیاری از مردان زندگی زناشویی خوبی داشته و رابطه جنسی رضایت بخشی را با همسر خود تجربه می کنند، اما گاهی به صورت پنهانی یا غیر پنهانی  خودارضایی می کنند، که باعث کاهش استرس و تنشی می شود که در طول زندگی با آن درگیر هستند.

 

این مطلب را هم ببینید  آموزش نحوه‌ی صحیح رابطه‌ی جنسی (آموزش سکس)

خودارضایی مردان

 

عوارض خود ارضایی در مردان پس از ازدواج

خود ارضایی در مردان امری طبیعی و شایع است و در بسیاری از اوقات عوارضی برای زندگی زناشویی و خود فرد ندارد، اما گاهی مرد به آن اعتیاد پیدا می کند و منجر به اختلال در رابطه زناشویی می شود، در این جا برخی مضرات و عوارض جلق در مردان را بیان می کنیم.

 • آسیب به زندگی زناشویی

مرد با انجام خودارضایی و جلق در زندگی زناشویی و پنهان کردن آن باعث آسیب رابطه زناشویی می شود زیرا این مسئله نشانه عدم صداقت بوده و اعتماد بین دو فرد را زیر سوال می برد.

 • آسیب به زندگی روزمره مرد

زمانی که مرد به جلق اعتیاد پیدا کند زندگی روزمره او دچار اختلال می شود، گاهی از سرکار خود و جمع های خانواگی دوستانه دور مانده و یا دچار خستگی در طول روز می شود.

 • آسیب جسمی ناشی از خود ارضایی

همراه با خود ارضایی و جلق زیاد عوارض جسمی مثل ریزش مو و کمر درد نیز همراه است که در دراز مدت غیر قابل جبران می شود.

 • آسیب به رابطه جنسی

برخی مردان همراه با استمنا خود فیلم پورن دیده و این موضوع منجر به افزایش توقع در آن ها می شود و هنگام سکس با همسر خود رضایت کافی را ندارند، همچنین جلق زیاد در مرد منجر به زودانزالی او در رابطه با همسر می شود.

 

خودارضایی مردان

 

فواید خود ارضایی مردان در زندگی زناشویی

به یاد داشته باشید که اگر همسر شما به خودارضایی در زندگی مشترک روی می آورد لزوما به معنی مشکل در رابطه زناشویی و عدم رضایت او از شما نیست بلکه مردان برای کاهش تنش و استرس از خود دست به جلق می زنند، در ضمن خود ارضایی در زنان پس از ازدواج نیز شایع است، برخی از فواید خود ارضایی در مردان عبارت اند از :

 • خود ارضایی و جلق کاهش استرس و تنش در مردان را به همراه دارد.
 •  منجر به افزایش میل جنسی در مردان و تمایل بیشتر آن ها به رابطه با همسر می شود.
 • خود ارضایی جایگزین خیانت در مردان زمانی که امکان رابطه جنسی با همسر نیست.
 • خود ارضایی منجر به آشنایی مرد با خود و سیستم جنسی او می شود.
 • خواب بهتری را بعد از استمنا تجربه می کند.

به یاد داشته باشید که اعتیاد به هر چیزی مضر است، خود ارضایی هم از این موضوع استثناء نیست. پس اگر شما پس از ازدواج خود درگیر اعتیاد به جلق هستید و نمی توانید جلو آن را بگیرید باید از راه های ترک خودارضایی مثل سرگرم کردن خود با مسائل مختلف، ورزش و قطع تماشای فیلم های پورن استفاده کنید و با همسر خود در این مورد صادق بوده و از او نیز درخواست کمک کنید.

این مطلب را هم ببینید  خود ارضایی در پسران

برخی زوجین نیز علاقه به خودارضایی جلو یکدیگر داشته که بسته به خصوصیات آن ها می تواند مضر یا مفید باشد اما به زوجین پیشنهاد نمی شود.

 

خودارضایی مردان

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x