طلاق

دیالوگ یک جلسه مشاوره طلاق

در این مقاله قصد داریم تا به موضوع دیالوگ یک جلسه مشاوره طلاق بپردازیم. همراه ما باشید.

دیالوگ یک جلسه مشاوره طلاق

طلاق نه تنها فرایندی است که به ازدواج خاتمه می بخشد، بلکه فرایندی است که بسیاری از اختلالات عاطفی ناخواسته را ایجاد می کند. اگر چه فکر طلاق می تواند برای برخی از طرفین تسکین دهنده باشد، اما شامل موقعیت های استرس زا می باشد.

افرادی که طلاق می گیرند، ممکن است غم، گناه، عصبانیت، گیجی، شرم و اضطراب را تجربه کنند. در حقیقت؛ دیالوگ یک جلسه مشاوره طلاق به شما کمک می کند در هنگام طلاق و بعد از طلاق با احساسات خود کنار بیایید و هیچ حسرتی باقی نگذارید و به شما کمک می کند تا با هر گونه پشیمانی باقیمانده کنار بیایید و گناه و شرم و حیای خود را از خود دور کنید.

این به شما کمک می کند با خود روبرو شوید، خود را دوست داشته باشید و به شما کمک می کند تا سایر روابط موجود را حفظ کنید و برای درمان روابط زخم های روانشناختی حاصل از ازدواج قبلی، برای روابط بعدی زندگی خود آماده شوید.

نکات موثر در دیالوگ یک جلسه مشاوره طلاق

بسیاری از افراد سعی می کنند که قبل از اقدام به طلاق، در جلسه مشاوره شرکت کنند و انتظار می رود، طی یک یا دو جلسه معجزه رخ دهد. ازدواج در واقع چیزی است که شما باید روی آن کار کنید. هیچ اتفاقی نمی تواند بیفتد. حضور در جلسه مشاوره درست قبل از اقدام به طرح طلاق، مانند این است که این کار را انجام دهید تا دیگر از گناه جلوگیری کنید.

بنابراین، آن چه اتفاق می افتد این است که زن و شوهر شروع به شرکت در جلسات مشاوره می کنند، فقط برای این که ثابت کنند تا همه چیز تمام شده است. هر دو یا هر یک از طرفین در حال حاضر در حال رفع این مشکل هستند و می خواهند نشان دهند که آن ها علاقه ای به نجات ازدواج ندارند. این امر معمول است که زن و شوهر متوجه عظمت و تلاطم عاطفی ناشی از نتیجه تصمیم بزرگ خود نمی شوند. اما به محض طلاق، این امر بیشتر نمایان می شود.

این می تواند بار عاطفی را برای افرادی که در دیالوگ یک جلسه مشاوره طلاق شرکت کرده اند، ایجاد شود. وقتی کودکان درگیر این امر شوند، گناه و شرم در سطح دیگری خواهد بود. در چنین مواردی مشورت با یک درمانگر بسیار سودمند است .

چه زمانی به مشاوره طلاق نیاز دارید

از دست دادن رابطه با شخصی که فکر می کردید برای همیشه با او خواهید بود، کار آسانی نیست. اگر شما کسی باشید که رابطه را قطع می کنید، در درون خود احساس گناه خواهید کرد. اگر شریک زندگی شما باشد که این کار را انجام داده است، خشم و انکار را تجربه خواهید کرد.

اگر هر دوی شما می خواستید از هم جدا شوید، باز هم از درون احساس صدمه می کنید و باید یک روند عاطفی را برای بهبودی سپری کنید. جلسه مشاوره طلاق می تواند در هر مرحله به شما کمک کند. اگر خانواده و درمانگر به شما توصیه می کنند که طلاق درمانی یا مشاوره طلاق داشته باشید، وقت آن است که خود را برای آن آماده کنید.

برای اطلاع درباره‌ی مزایای مشاوره طلاق کلیک کنید.

این مطلب را هم ببینید  5 اشتباه که منجر به طلاق می شوند

ضروری بودن جلسه مشاوره طلاق

وقتی زوجین طلاق می گیرند، مشکلات زیادی را پشت سر می گذارند. همه چیز از دیدگاه یک شخص مشاهده می شود و شخص مقابل سرزنش می شود. چنین سرزنشی همراه با سهل انگاری و احساساتی که باید در طول این مدت داشته باشند، آن ها را به سر در گمی و انزجار نسبت به داشتن هر نوع رابطه ای در زندگیشان می اندازد.

در حقیقت؛ فراموشی، مفهومی است که هیچ کس پس از طلاق آن را تجربه نمی کند و همین امر باعث می شود تا سال ها در درون خود بجنگند. درمانگران یا مشاوران به آن ها کمک می کنند تا به این بسته شدن دست یابند و آن ها را برای حرکت رو به جلو در زندگی خود آماده می کنند. نه تنها به دلیل جنبه های حقوقی، بلکه به دلیل حمایت عاطفی و روانی افراد، متخصصان بیشتری جلسه مشاوره طلاق ارائه می دهند. مشاوره طلاق ممکن است برای همه زوجین طلاق لازم نباشد، اما برای افرادی که آسیب روانی و رنج عاطفی داشته اند، مفید است.

جلسه مشاوره پس از طلاق

جلسه مشاوره پس از طلاق به کنار آمدن با زندگی پس از کشمکش ها و دردهایی که طلاق ایجاد کرده، کمک می کند. روند طاقت فرسای طلاق، افراد را در بسیاری از احساسات منفی مانند غم، تنهایی، پریشانی، احساس شکست و از دست دادن و اندوه رها می کند. ممکن است موارد زیادی در ذهن شما باقی بماند که شما باید قبل از قطع ازدواج به آن ها عمل می کردید یا خشم و ناامیدی وجود داشته که ممکن است آرامش شما را از این چند روز که به دلیل رفتار همسرتان از بین رفته است، از بین ببرد.

اکنون، گذراندن دوره مشاوره، می تواند به شما کمک کند تا با شکایات و تمام احساسات منفی که شما را در مارپیچی از شبکه عاطفی قرار داده، کنار بیایید. با کمک یک متخصص به خودتان کمک کنید تا مثبت بین شوید. علائم احتمالی که فرد پس از مواجه شدن با طلاق باید با آن کنار بیاید، بیشتر مانند علائم زیر است:

 1. غم عمیق غرق شدن
 2. مشکل در خوابیدن
 3. افزایش یا کاهش وزن ناگهانی
 4. اضطراب بیش از حد
 5. افکار خودکشی
 6. افسردگی ناتوان کننده
 7. تمرکز ضعیف
 8. اضطراب بیش از حد
 9. بی علاقگی به فعالیت ها
 10. منزوی شدن
 11. احساس ناگهانی تنفر از خود

با کمک گرفتن از متخصصان می توان با چنین علائمی مقابله کرد. یک متخصص در کمک به شما در کنترل احساسات شما می تواند شما را از هر گونه ضربه روحی خارج کند.

نتایج جلسه مشاوره طلاق

 1. دیالوگ یک جلسه مشاوره طلاق به شما کمک می کند تا درگیری ها را به روشی سالم حل کنید و با خود احساسی، کنار بیایید.
 2. می توانید نحوه پردازش و رسیدگی به مسائل حل نشده را بیاموزید.
 3. این به شما کمک می کند تا در برابر هر گونه احساس منفی، مقابله کنید.
 4. این از شما پشتیبانی می کند تا در جهت رشد شخصی خود کار کنید.
 5. درک نیازهای شریک زندگی خود در طی این فرآیند به شما در برقراری ارتباط بهتر کمک می کند.

روانشناسان یا مشاوران واجد شرایط و با تجربه، محیطی امن را برای بیان هر گونه احساسات و عواطف منفی در اختیار شما قرار می دهند. درمانگران شما در کنار شما هستند تا در جهت رسیدن به اهداف شخصی خود تلاش کنند. شما و همسرتان می توانید هر دو با یک جلسه مشاور طلاق روبرو شوید تا فضا را برای بررسی روابط، اهداف و خواسته های آینده خود اختصاص دهید.

این مطلب را هم ببینید  انواع طلاق و شناخت آن

اگر هر دو قادر به تصمیم گیری در مورد بهترین راه حل برای طلاق نیستید، پس مشاور شما می تواند در مورد آن چه واقعاً برای هر دوی شما مفید است، پیشنهادهایی را ارائه دهد. پذیرش مجرد بودن پس از طلاق، می تواند دشوار باشد. لذا تا آنجایی که مشاور می تواند، به شما کمک می کند تا آن را به روشی آسان تر طی کنید.

مشاور طلاق به زوجین کمک می کند تا با حل دلایل عصبانیت و کینه توزی، روشن کردن جنگ های در حال انجام و کمک به آن ها در تبادل گفت و گو در یک محیط خنثی، مسائل را به شیوه ای بهتر حل و فصل کند. یک مشاور طلاق به زن و شوهر کمک می کند تا عدم نبود یکدیگر را درک کنند و آن ها را در روند دردناک آسیب های عاطفی در این روند طلاق راهنمایی می کند. مشاوره طلاق به برنامه های مشخصی برای تغییر افکار، رفتارها و احساسات جریان ها نیاز دارد.

مواردی که باید با آن ها کنار آمد

این زمانی است که اتفاقات زیادی بدون اطلاع ما رخ می دهد. آن ها رشد می کنند و ما معمولاً فکری نمی کنیم، به خصوص وقتی بچه ها در آن خانه هستند.

 1. والدین در مقابل فرزندان، همسر و خانواده خود را تحقیر می کنند.
 2. بحث در مورد پول در حضور بچه ها
 3. کم صحبت کردن در مورد روابط و غیره
 4. چنین فعالیت هایی، قلب کودکان را پر از نفرت و بی اعتمادی می کند که تأثیر زیادی بر آینده آن ها خواهد داشت.
 5. جدا از آن، مواردی وجود دارد که افراد از آن ها غافل می شوند. چنین سهل انگاری باعث افزایش بار پس از طلاق می شود.
 6. پرهیز از تعامل برای بحث در مورد مسائل
 7. مشکلات مالی مربوط به مطالبه نفقه و سایر هزینه ها
 8. تغییر در سبک زندگی و احساس تنهایی در تمام مدت
 9. غفلت از مراقبت از خود و دلسوزی
 10. اجتناب از روابطی که به دلیل آن ممکن است فرزندان و والدین فاصله بگیرند.

برای چگونگی تغییر سبک زندگی کلیک کنید.

 

 

بهره مند شدن از جلسات مشاوره طلاق

افرادی که مراحل جدایی را طی می کنند، ممکن است برخی از آن ها به آرامی سعی کنند تغییرات جاری زندگی را هضم کنند. در حالی که برخی ممکن است خود را به سمت ایجاد زندگی بهتر در اسرع وقت سوق دهند تا همه چیز را فراموش کنند و خوشبخت زندگی کنند. هر دو نیاز به دیالوگ یک جلسه مشاوره طلاق دارند تا احساسات آن ها بر سلامت روان و سلامتی آن ها تأثیر نگذارد. افرادی هم هستند که از مشکلات زیر رنج می برند:

 1. احساس فرو رفتن در افسردگی
 2. مشغولی افکار
 3. تأمل در گذشته
 4. غایب بودن و احساس گم شدن
 5. رفتارهای مخرب
 6. افکار خودآزاری
 7. افکار خودکشی
 8. اعتیاد به سیگار کشیدن
 9. داشتن اختلالات خوردن
 10. اختلالات خواب و غیره

میتوانید از پرسشنامه تشخیصی اختلالات خوردن استفاده کنید.

این مطلب را هم ببینید  مزایای مشاوره قبل از طلاق

تشخیص جلسات مشاوره طلاق

تشخیص دیالوگ یک جلسه مشاوره طلاق، یک رویکرد درمانی است که برای کسانی طراحی شده است که با تصمیم گیری در مورد ماندن در ازدواج، طلاق یا صبر کردن دست و پنجه نرم می کنند. در حقیقت این عامل در مواردی تحت عنوان “مشاوره قبل از طلاق” خوانده می شود:

اگر در مورد این که آیا طلاق یک حرکت هوشمندانه است، شک و تردید طولانی دارید، باید سرعت خود را کم کنید و به آن جدی تر فکر کنید. مکانی داشته باشید که متخصص هر دوی شما را کوتاه مدت، به صورت جداگانه و مختصر با هم ببیند. این برای زوجین در دستور کار بسیار ضروری است که تصمیم به طلاق می گیرند یا خیر. طلاق یک تصمیم تأثیرگذار است.

این تصمیمی است که فقط هر یک از شما می تواند بگیرد و یک تصمیم مهم است. به عبارت دیگر، این یک روش محدود به زمان است که به شما کمک می کند تا موارد موثر در زندگی زناشویی خود را به خوبی قضاوت کنید، به ویژه اگر به طور جدی در فکر طلاق هستید. مشاوره تشخیص برای کسانی طراحی شده است که شک دارند که ادامه زندگی زناشویی به نفع آنان خواهد بود یا خیر.

دلایل شرکت در دیالوگ یک جلسه مشاوره طلاق

دیالوگ یک جلسه مشاوره طلاق هنگامی موفق شناخته می شود که هر یک از افراد در تصمیم گیری خود وضوح و اطمینان داشته باشند. هنگامی که به وضوح و جهت گیری دست یافتید، می توانید با اطمینان در مورد مراحل بعدی خود تصمیم بگیرید. یکی از مهم ترین دلایل شرکت در جلسات طلاق، تشخیص درستی و صحت نظرات طرفین برای طلاق است.

راه اول: کاری نکنید که بعدها پشیمان شوید و بعداً تصمیم بگیرید. (اکثر مردم از این مسیر متنفرند)

راه دوم: یک تصمیم آگاهانه و ایده آل برای طلاق بگیرید. سپس می توانید به دنبال متخصصان طلاق برای کار با آن ها باشید.

در مشاوره تشخیص، لازم نیست مطمئن باشید که می خواهید ازدواج کنید. لازم نیست متقاعد شوید که می خواهید طلاق بگیرید. هیچ فشاری برای متعهد شدن به هیچ راهی وجود ندارد.

شناسایی مشاوران طلاق

جلسه مشاوره طلاق توسط یک گروه متخصص و آموزش دیده برای بهبود زوج درمانی انجام می شود. مشاوره تشخیص به زوجین کمک می کند تا به صورت جداگانه تصمیم بگیرند که آیا مشاوره واقعاً راهی برای پیش بردن است. جای تعجب نیست که بهبود زندگی زناشویی در آن مرحله هیچ فایده ای ندارد.

این باعث می شود که همسر حتی بیشتر متقاعد شود که طلاق تنها گزینه مناسب است. اگر به کسی نگفته اید، بهتر است. این کار را نکنید، تا زمانی که تشخیص کامل پیدا کنید. شما سیل نظراتی را به راه خواهید انداخت که بی طرف نخواهد بود و به شما کمک نمی کند تا با خیال راحت و با آرامش تمام احساسات پیچیده را کشف کنید.

سخن پایانی

در مجموع؛ شرکت در جلسه مشاوره طلاق برای بررسی ادامه زندگی امری ضروری است. یک مشاور تیزبین، بیشتر وقت جلسه را در جلسات جداگانه می گذراند. در یک جلسه فشرده، شما را تقریباً به طور تقریبی ارزیابی می کند و به بررسی دیدگاه هر یک از زوجین می پردازد.

 

مشاوره طلاق

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x