خانوادهمهارت‌های ارتباطی

آیا زنان در رژ لب قرمز جذابیت بیشتری دارند؟

چگونه رنگ آرایش تفاوت ایجاد می کند.

آیا زنان در رژ لب قرمز جذابیت بیشتری دارند؟

همه ما عکس های پر زرق و برق را دیده ایم. از مدل ها گرفته تا ستاره های سینما، لبهای قرمز داغ به نظر می رسند. چرا؟ و آیا برای همه صادق است؟ یا فقط کسانی که در هر چیزی خوب به نظر می رسند؟ تحقیقات به دنبال این است که تعیین کند رنگها تا چه حد و برای چه کسانی اهمیت دارد.

رژ لب قرمز مردان را جذب می کند

نیکولاس گوگن ، در تحقیقی با عنوان “آیا رژ لب قرمز واقعاً مردان را جذب می کند؟” بررسی کرد که آیا مردان، در یک کافه، در مقایسه با رنگهای دیگر، بیشتر جذب زنان رژ لب قرمز خواهند شد؟ او از سوژه های زن استفاده می کرد که قرمز ، قهوه ای ، صورتی و هیچ رژ لب نداشتند ، بین ساعت 8:30 شب به مدت یک ساعت در میله ها می نشستند. و نیمه شب ، چهارشنبه و شنبه شب در یک نقطه داغ محبوب در فرانسه. مطمئناً زنانی که از رژ لب قرمز استفاده می کردند با درخواست های مردانی که بین 20 تا 28 سال سن داشتند، و همچنین زمان کوتاه تری از ورود و اولین مراجعه‌شان گذشته بود، ارتباط داشتند.

برای مطالعه بیشتر در مورد رازهای تسخیر قلب مردان کلیک کنید.

آیا چیزی مانند زمان روز، حضور الکل، یا دلالتهای دیگری وجود دارد که رژ لب قرمز را متمایز کرده است؟ آیا این زنان در مغازه خواربار فروشی یا پمپ بنزین یکسان تصور می شوند؟ تحقیقات دیگر نشان داده که جذابیت لب های قرمز رنگ است، نه چیز دیگری.

این مطلب را هم ببینید  قدرت تماس تلفنی

Ian D. Stephen و Angela M. McKeegan چگونگی تأثیر رنگ لب بر جذابیت چهره را مورد بررسی قرار داده اند. [ii] آنها با اشاره به این نکته که زنان تضاد درخشندگی بیشتری بین ویژگی های صورت و پوست نسبت به مردان دارند، و آن را با آرایش افزایش می دهند. آنها خاطرنشان کردند که در عکس های سیاه و سفید از چهره زنان، کنتراست روشنایی بیشتر باعث افزایش زنانگی و جذابیت می شود. استفن و مک کیگان برای قفقازی ها خاطرنشان می کنند که بخش قابل توجهی از تضاد بین لب ها و پوست صورت با قرمزی مشخص می شود و لب های قرمز به طور کلی جذابیت دارد، احتمالاً به دلیل ارتباطی که با برانگیختگی جنسی احساس می شود.

اگر یک زن از قبل جذاب باشد، لبهای قرمز چقدر اهمیت دارد؟ Adam D. Pazda و همکاران این س inال را در ارتباط با رنگ قرمز به طور کلی ، در قطعه ای با عنوان تأثیر قرمز بر جذابیت زنان بسیار جذاب بررسی کردند(2021)[iii]. آنها با تشخیص تحقیقات قبلی که رنگ را نشان می داد، شروع کردند. رنگ قرمز می تواند درک مرد را از جذابیت زن افزایش دهد مگر اینکه زن ویژگیهای مسن تر، غیر جذاب یا مردانه داشته باشد. آنها با محدود کردن بررسی خود به سر طیف دیگر، زنان جوان را که بسیار جذاب بودند و لباس تحریک آمیزی داشتند، مورد مطالعه قرار دادند.

طی یک سری سه آزمایش، آنها رنگ لباس زیر را در مدلهای بسیار جذاب دستکاری کردند و درک مردان از جذابیت جنسی، پذیرش جنسی و جذابیت مدلها را بررسی کردند. در میان سایر یافته ها، آنها دریافتند که زنان قرمزپوش در هر سه آزمایش رتبه بالاتری نسبت به رنگ سبز دریافت کردند. آنها به این نتیجه رسیدند که به طور کلی، نتایج آنها نشان می دهد که رنگ قرمز می تواند جذابیت زنانی را که قبلاً جذاب و مطلوب تلقی می شدند، افزایش دهد. اگر رژ لب قرمز اضافه کنیم ممکن است نتیجه مشابهی را دریافت کنیم.

این مطلب را هم ببینید  11 نکته برای ازدواج مقاوم

بیشتر از رنگ

روابط پایدار به رنگ بیشتر نیاز دارد،  که از طریق آرایش و  لباس نشان داده شود. هیچ اشکالی ندارد که همه از بهترین ظاهر خود برخوردار باشند ، اما درک اولیه از جذابیت، مهمترین چیزها را درباره پتانسیل رابطه نشان نمی دهد. یادآوری اینکه زیبایی در عمق پوست است می تواند به اطمینان از اهمیت شخصیت، مهربانی، شفقت و سازگاری کمک کند. برخلاف آرایش و لباس، که شخص می پوشد و از تن می کند، ویژگی های درونی یا وجود دارد یا ندارد، و ثابت می کند که جذاب ترین ویژگی ها سیاه و سفید است.

 رژ لب قرمز
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x