ارتباط با جنس مخالف

رگ خواب مرد متولد اردیبهشت

رگ خواب به معنی ویژگی ها و خلق و خو های مثبت و منفی در یک فرد اشاره دارد.

رگ خواب مرد متولد اردیبهشت

رگ خواب مرد متولد اردیبهشت چیست؟ خصوصیات متولدین فلان ماه، پیدا کردن رگ خواب، همسو بودن ستاره‌های دو فرد و برچسب‌های دیگر که جنبه سرگرمی دارند امروزه بسیار مد شده‌اند. چند دقیقه خوش گذرانی در این باره بد نیست اما اثبات اینکه بتوان فردی را از روی ماه تولد او شناخت و خصوصیات و ویژگی‌های افراد را از روی ماه تولد حدس زد کار منطقی نخواهد بود.

افراد با توجه به سوابق فردی و خانوادگی و ژنتیک و محیط و تجربیات و رویدادهایی که تجربه می‌کنند با توجه به دهه زندگی خود و ذات و سرشتشان ویژگی‌های منحصر به فردی دارند و نمی توان آن را به همه افراد نسبت داد. در این مقاله به روش‌هایی اشاره می شود که فرد بتواند اصطلاحا رگ خواب افراد دیگر را بیاید و روابط خوبی را تجربه کند.

اردیبهشت ماهی ها و خصوصیات اخلاقی این افراد

بارها و بارها با مرور وب سایت ها و طالع بینی ها و با مطالعه ویژگی های هر ماه کم و بیش به وژگی های مشترکی پی بردید. اما اگر دقیق تر شوید مثال های ضد و نقیض هم پیدا می شود. مطمئنا پیش آمده که چند نفر متولد یک ماه باشند اما خصوصیات و اهداف و رفتار و سلیقه مشابهی نداشته باشند.

همان ویژگی های مشترک هم انقدر کلی هستند که در مورد اکثر انسان ها صدق می کند. خصوصیات افراد به عوامل زیربنایی مختلفی بر می گردد مانند ژنتیک و ذات اولیه که خداوند در وجود هر انسانی قرار داده و منحصر به فرد است. در روانشناسی به ترتیب تولد نیز توجه شده که باز هم با دنبال کردن سر نخ ها خیلی ویژگی ها رد و شاید تعدادی از ویژگی ها را بتوان تایید کرد.

خصوصیات اخلاقی متولدین اردیبهشت

هیچ چیز ثابتی وجود ندارد و اثبات این قضیه که متولدین مثلا اردیبهشت ماه این ویژگی را دارند امکان پذیر نیست. یک مرد متولد اردیبهشت دهه 60 با مردی متولد اردیبهشت دهه 70 متفاوتند و اگر بتوان ویژگی هایی را به آن ها به صورت مشترک اختصاص داد می توانید به هر انسانی هم اختصاص بدهید.

مثلا مطرح می شود که مرد متولد اردیبهشت بسیار مهربان است، آیا مرد متولد سایر ماه ها نمی تواند مهربان باشد؟ انسان ها بسیار خاص و منحصر به فرد هستند و دیدگاه ها و نگرش های خاصی دارند که عوامل مختلفی در آن ها تاثیر دارد.

به طور مثال وقتی یک اتفاق ثابت روی می دهد دو فرد که حتی دوقوی همسان نیز باشند با ژنتیک یکسان با محیط اولیه یکسان ممکن است واکنش و نگرش مختلفی به موضوع نشان دهند. امروزه طالع بینی به عنوان یک سرگرمی و فان جالب است اما گاهی دیده شده فرد برای انتخاب همسر به طالع بینی رجوع می کند که آیا ویژگی فرد با این ماه تولد به ویژگی من می خورد؟

این مطلب را هم ببینید  چگونگی ختم یک رابطه عاشقانه

جای تعجب است اگر به یک انسان در این سطح نگاه شود. دو فرد در ماه های یکسان سال در خانواده های مشابه در دهه های یکسان بازهم متفاوت اند و نسبت دادن ویژگی به افراد از روی طالع بینی خیلی کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد.

رگ خواب

هر زنی دوست دارد با همسرش که صحبت می کند بدون جنجال و بحث باهم نظرات و پیشنهاداتی رد و بدل کنند. در دورهمی ها خیلی شنیده می شود که رگ خواب همسرم را پیدا کردم. این اصطلاح یعنی چی؟ رگ خواب یعنی بدست آوردن راهکار و راه حلی که بتوان یک رابطه را مدیریت کرد.

در صورتی که فرد همسرش را خوب بشناسد و نقاط ضعف و قوت او را بداند، می تواند به راحتی با تقویت و پوئن دادن های مثبت، همسر خود را در مواقعی که لازم است راضی و خشنود نگه دارد و از درگیری و جنجال جلوگیری کند.

برای اطلاع از مشاوره پیش از ازدواج کلیک کنید.

پیدا کردن رگ خواب مرد اردیبهشت

وقتی با افراد صحبت می شود، خیلی گرایش دارند که رگ خواب فرد مقابل را بیابند زیرا پیدا کردن رگ خواب یک فرد یعنی رابطه مثبت و بهتر و سازندگی و آرامش بیشتر. اما باز هم وقتی دقیق‌تر شوید خواهید دید که افراد حتی در موقعیت‌های متفاوت واکنش‌های متفاوت نشان می‌دهند. پیدا کردن رگ خواب معنی و مفهومی ندارد مگر شخصیت خودتان و فرد مقابل را بشناسید و کلیتی از روان انسان‌ها را دریابید.

در ادامه چند تکنیک و آموزش جهت آگاه سازی ارئه خواهد شد که افراد می‌توانند در روابط از آن‌ها استفاده کنند. این تکنیک‌ها باعث می‌شود آگاهانه‌تر قدم بردارید و روابط سازنده تری داشته باشید و نه از روی طالع بینی.

این تکنیک ها و مطالب صرفا جهت مرد اردیبهشت ماهی مطرح نمی شود در مورد هر انسانی متفاوت است و این بسته به شناخت فرد است که می توان استفاده کرد و در پی آن آرامش بیشتری را در روابط احساس کرد. برای اطلاع از صمیمیت بین زوجین کلیک کنید.

 

رگ خواب مرد متولد اردیبهشت

 

1. تمرکز بر حواس پنجگانه

اولین موضوعی که بد نیست از آن اگاه باشید این است که افراد به سه دسته تقسیم می شوند افراد حسی، عقلانی و دیداری. افراد حسی تمام تجربیاتشان و بیان خاطرات، اتفاقات و رویدادهای زندگی اشان را به حس هایشان نسبت می دهند.

مثلا می گویند حس می کنم امروز حال خوبی ندارم. در صورتی که فردی که با افکارش رابطه بهتری دارد این جمله را به این صورت مطرح می کند فکر میکنم حالم خوب نیست. و فردی که دیداری است می گوید مشاهده کردم یا دیدم که امروز حال بدی دارم.

این مطلب را هم ببینید  رگ خواب مرد متولد اسفند

متوجه هستید اینجا تفاوت افراد کاملا بارز است؛ هر فردی روی یک حس پنجگانه خود بیشتر متمرکز است. درست است که از دیگر حواس هم بهره می گیرد اما همه چیز برایش با آن حس خاص ملموس تر است.

زمانی که فردی مثلا حسی است اگر شما با افکار وارد مکالمه با او شوید گفتگوی شما پیش نخواهد رفت چون افراد بیشتر تمایل دارند درک شوند و در طلب اینند افرادی مشابه با لحن و بیان خود را بیابند تا بتوانند رابطه عمیق تری را تجربه کنند.

مثلا فرد می گوید حس میکنم امروز سرکار بسیار پر انرژی بودم اگر شما هم با حس با او حرف بزنید گفتگو سطح هیجانی بالاتری خواهد داشت تا اینکه بگویید فکر میکنم همینطور بوده. برای اطلاع از گفتگوی موثر زوجین کلیک کنید.

2. تشخیص من حاضر فرد

طبق علوم روانشناسی تمام انسان ها دارای چند من هستند؛ من کودک، من والد، من بالغ. در خیلی از روابط و گفتگوها اگر دقت کنید متوجه می شوید که اگر شما با من کودک خود صحبت کنید و فرد مقابل با من والد خود، سرانجام مطلوبی نخواهد داشت. همیشه هم نباید من هر دو طرف شبیه هم باشد.

مثلا گفتگوی کودک لجباز درون با کودک پرخاشگر درون فرد دیگر سرانجام بسیار وحشتناکی خواهد داشت. برای اینکه رابطه موثری داشته باشید، اگر آگاهانه تشخیص دهید فرد مقابل اکنون با کدام من خود با شما صحبت می کند، می توانید واکنش مناسب تری داشته باشید و مطمئنا رگ خواب فرد به این صورت دستتان خواهد آمد.

3. شناخت نیازها

در انسان ها 5 نیاز روانشناختی وجود دارد که این 5 نیاز عبارتند از: نیاز به بقا (تمام امور مادی و جنسی)، نیاز به قدرت و احترام، نیاز به آزادی، نیاز به عشق و تعلق، نیاز به تفریح. هر فردی در این 5 نیاز متفاوت است و از 0 تا 5 به خود یک امتیازی می دهد و همینطور می تواند به افراد اطراف خودش هم امتیاز دهد.

هر انسانی ممکن است در چند نیاز امتیاز بالاتر بگیرد و در بعضی نیاز ها امتیاز پایین تر. امتیاز بالاتر نشان دهنده این است که فرد برای ارضای آن نیاز بیشتر تلاش می کند و از ارضای آن بیشتر لذت می برد.

مثلا ممکن است فرد نیاز به قدرت و احترام بالایی داشته باشد و در صورتی که این نیاز فرد در رابطه ارضا شود فرد حس بهتری از رابطه دارد. این 5 نیاز حتی می تواند به فرد الگویی دهد تا با افرادی وارد رابطه شود که نیازهایشان همسو با هم باشند مثلا فردی که نیاز به تفریح زیادی دارد نمی تواند با فردی که نیاز به تفریح کمی دارد رابطه خوبی برقرار کند. در نتیجه آگاهی همیشه بهترین مقدمه برای شروع است.

این مطلب را هم ببینید  همه چیز در مورد رابطه جنسی

4. دنیای ایده آل ذهنی

هر فردی در کنج تصورات و افکار خودش یک دنیای روانی ایده آل دارد و در یک فضاهایی با یک چیزهایی حال بهتری دارد. اگر دنیای ایده آل فرد مقابل را بدانید و در جهت آن گام بردارید نه در خلاف آن، فرد احساس مثبتی خواهد داشت و مطمئنا متوجه ارزشی که برای او قائل هستید خواهد شد.

به این صورت رگ خواب فرد مقابل شناخته می شود. مثلا همسر یا عشق شما به هنر یا موسیقی علاقه نشان می دهد. اگر شما سعی کنید از این محرک ها در محیط، در پیام ها و فضا استفاده کنید فرد مقابل با دیدن این محرک ها حال بهتری تجربه خواهد کرد.

5. سبک ارتباطی

در اینجا چند مهارت را مطرح می کنیم که استفاده از آن ها و تمرین و کسب مهارت در ان ها برای تمام روابط چه رابطه عاشقانه چه رابطه دوستی و رابطه والد و کودک کاری کمک کننده و بهبود دهنده است. انسان ها از اینکه تایید شوند و مورد پذیرش باشند و توجه کافی دریافت کنند، بسیار حس مطلوبی بدست می آورند.

برای همین از امروز مهارت شنونده خوب بودن را تمرین کنید، هنگامی که کسی صحبت می کند به او نگاه کنید و ارتباط چشمی مناسبی برقرار نمایید. سعی کنید خود را مشتاق و همراه با حرف های فرد مقابل نشان دهید.

تمام اعضای بدن شما حس ها و حالات درونی شما را ابراز می کنند. با زبان بدن خود، فرد مقابل را همراهی کنید و تایید کنید. پذیرش بی قید و شرط داشته باشید و سرزنش و تحقیر را کنار بگذارید. سعی کنید انتقاد اگر می کنید انتقاد سازنده باشد نه تخریب گر و و ویران گر. اگر فرد مقابل حس غم، اندوه یا برعکس شادی نشان می دهد شما نیز خودتان را با او همراه کنید و هیجان مناسب نشان دهید.

سخن آخر

پیدا کردن رگ خواب یک مرد اردیبهشتی شبیه به یک عبارت افسانه ای است. امروزه شناخت شخصیت ها و قلق پیدا کردن افراد نیازمند شناخت خود و شناخت فرد مقابل است. یک استراتژی برای یک عده انسان صدق نمی کند. هدف از پیدا کردن رگ خواب نیز داشتن یک رابطه ی مطلوب است و برای ایجاد رابطه ی مطلوب باید به دنبال شناخت فرد مقابل بود و مهارت ارتباطی کافی داشت.

باید این را بدانید که یک نسخه ی کلی قابل اجرا برای دو فرد حتی نیست چه برسد به متولدین یک ماه. در راستای رسیدن به شناخت و ساختن یک رابطه ی دوطرفه ایده آل کمک گرفتن از روانشناسان در حوزه ی روابط و خودشناسی گامی موثر است.

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x