زوج و خانوادهارتباط با جنس مخالفروابط زناشویی و جنسی

ملاک های مهم در شناخت مردان

توصیه‌هایی برای شناخت بهتر مردان!

شناخت مردان

تفاوت‌های بسیاری میان مردان و زنان وجود دارد. شناخت مردان کمک می‌کند تا علت‌ بسیاری از رفتارهای آنان را کشف کنید. برای مثال بسیاری از خانم‌ها از بی‌توجهی و سرد بودن همسر خود شکایت می‌کنند، در صورتی که بی‌توجهی آن‌ها می‌تواند ناشی از تفاوت‌های فیزیولوژیکی و تربیتی آن‌ها با شما باشد. آگاهی از رفتارها و خصوصیات مردان کار سختی نیست و به شما کمک می‌کند تا روابط خود را بهبود ببخشید. روانشناسان می‌تواند در این بین کمک بسیار زیادی به شما بکنند.

برای مطالعه‌ی ملاک های مهم در شناخت زنان کلیک کنید. 

روانشناسی مردان

مردها چند خصوصیت متفاوت از زنان دارند. آن‌ها به خاطر ساختار مغزی‌شان نمی توانند مثل زن‌ها همزمان روی چند موضوع تمرکز کنند. بنابراین در زمانی که دوست دارید بهترین جواب را بگیرید، تمرکزشان را به هم نزنید. اگر مشغول تماشای تلویزیون هستند، از آن‌ها نخواهید که به حرف شما گوش کنند و نظر بدهند چون این کار برایشان سخت و تقریبا غیر ممکن است.

تفاوت‌های مردان

مردان و زنان در چند مورد اساسی با هم تفاوت دارند. شناخت این تفاوت‌ها به شما کمک می‌کند تا مردان را بهتر بشناسید.

1. فیزیولوژیک

قسمت نیمکره راست مغز مردها مخصوص اعمالی مثل کسب مهارت‌های فیزیک، تطابق چشمی و ماهیچه ای است و از نیم کره چپشان بزرگ تر است. اما نیمکره راست در زن ها از نیمکره چپشان کوچک تر است و وظایفی مثل مهارت های گفتاری و بیان احساسات، به عده نیم کره چپ آنهاست.

به همین دلیل مردان از لحاظ احساسی و بیان عواطف، عملکرد پایین تری نسبت به زنان دارند. مردان اگر سخنورانی ماهر باشند و در رشته های فلسفه هم مهارت داشته باشند، در بیان احساسات خود خیلی ضعیف تر از زنان هستند.

این مطلب را هم ببینید  انواع تست بارداری

2. وظایف

مردان از قدیم، خودشان را با کار و مسئولیت‌هایشان شناخته‌اند. آن‌ها تمام توانمندی خودشان را صرف حمایت مالی و اقتصادی از خانواده می‌کنند و بیشتر روی مسائل خارج از خانه متمرکز هستند. وظایف مربوط به خانه بیشتر بر عهده زنان است و نقش مردان در این بخش کمرنگ‌تر است. به همین دلیل آن‌ها کسب و کار را بخشی از هویت خود می‌دانند.

3. تربیت

از نظر تربیتی، مردان از از ابتدا تربیت متفاوت‌تری داشته‌اند. همیشه به آن‌ها یاد داده‌اند که نسبت به جنس زن برتری دارند و نباید مانند آن‌ها احساساتشان را بروز دهند، گریه کنند و مشکلاتشان را با کسی در میان بگذارند. تمام این عوامل باعث می‌شوند مردان توانایی ابراز محبت نداشته باشند. گاهی زنان در عشق مردان نسبت به خود دچار تردید می‌شوند.

 

شناخت مردان

 

شناخت مردان از طریق زبان بدن آن‌ها

زبان بدن یکی از راه‌های ارتباط غیر کلامی است. شناخت مردان کار چندان سختی هم نیست و با دقت کردن به زبان بدنشان، می‌توان آن‌ها را به راحتی شناخت و به افکار و احساساتشان پی برد. در ادامه به بررسی زبان بدن در مردان پرداخته‌ایم تا به واسطه آن در شناخت آن‌ها بهترعمل کنید.

1. گذاشتن دست در جیب

اگر مرد مقابل شما دست به جیب است، احتمالا اطلاعات با ارزشی را از شما پنهان می‌‌کند و قصد ندارد بخشی از زندگی‌اش را برای شما فاش کند.

2. پنهان کردن دست چپ

اگر دست چپش را از شما پنهان می‌کند، ممکن است مسائل شخصی‌اش را از شما پنهان کند و تمایلی ندارد که شما از زندگی شخصی‌اش سر در بیاورید.

این مطلب را هم ببینید  تفاهم زوجین در مسائل مالی

3. پنهان کردن دست راست

اگر متوجه شدید که دست راست را از شما پنهان می‌کند، بدانید مسائلی که مربوط به خودش نیست و بیشتر در ارتباط با اطرافیانش است را از شما مخفی می‌کند و نمی‌خواهد شما چیزی از آن‌ها بدانید.

4. پوشاندن دهان

این حرکت در مردها به این معنی است که از بیان کردن چیزی می‌ترسد، پنهان کاری می‌کند و البته کمی خجالتی است.

5. تکان دادن پا

این که مدام پایش را تکان می‌دهد به این معنی است که احتمالا از شما خوشش نیامده و قصد ادامه گفتگو را ندارد. بعد از اینکه صحبتتان تمام شود می‌رود و هرگز تمایلی به رابطه دوباره ندارد.

بری مشاهده کارگاه آموزشی شکست های عشقی و عاطفی کلیک کنید.

6. گذاشتن هر دو پا روی زمین

اگر مردی هر دو پایش را محکم مقابلش گذاشته و کنار هم قرار داده، می‌توانید روی صداقت و راست گویی‌اش حساب کنید. چون این افراد معمولا صادق و متعادل هستند. اما اگر پایش را روی پنجه یا پاشنه تکیه داده است احتمالا همه حقیقت را نمی‌گوید و فرد صادقی نیست.

7. جفت کردن پا

اگر در حالت ایستاده پاهایش کنار هم است، احتمالا حالت دفاعی به خودش گرفته و احساس خوبی ندارد. البته ممکن است با نظرات شما چندان موافق نباشد.

ویژگی های عمومی مردان

مردها دوست دارند یک راست سر اصل مطلب بروند و بی مقدمه صحبشان را شروع کنند. برخلاف زنان که دوست دارند به جزئیات بپردازند، مردان هیچ علاقه‌ای به این کار ندارند و مطالب را رک و بدون اتلاف وقت بیان می‌کنند. مردان در سکوت عشق می‌ورزند و برخلاف زن‌ها که احساسشان را فریاد می‌زنند و مدام به زبان می‌آورند، با انجام دادن کارهایی سعی می‌کنند احساساتشان را بروز دهند و از سر و صدا در این موارد خوششان نمی‌آید.

این مطلب را هم ببینید  رابطه جنسی مجازی ( سکس چت)

مهم‌ترین اصل در مورد شناخت مردان این است که آن‌ها کمتر از زنان به مسائل عشقی و روابط عاطفی اهمیت می‌دهند. زیرا از ابتدا کار، موقعیت شغلی و اجتماعی برایشان پر رنگ شده و بخش بزرگی از هویتشان را تشکیل داده است. این مسئله تا حدودی به بحث ساختار مغزی و نوع تربیت بر می‌گردد که بالاتر توضیح داده شد.

چند توصیه برای شناخت بهتر مردان

  1. به مردان قدرت بدهید تا صمیمیت‌شان بروز کند.
  2. مردها را حلال مشکلات بدانید و از آن‌ها تعریف و تمجید کنید.
  3. مرد را تایید کنید و بگویید که به او اطمینان دارید.
  4. مردها عاشق تشویق‌اند. پش فراموش نکنید که در هر مرحله از زندگی آن‌ها را تشویق کنید.
  5. مردها دوست دارند که از آن‌ها قدر دانی و تشکر شود.
  6. به مردان سرکوفت نزنید و نصیحت کردن را به کل فراموش کنید.
  7. با آن‌ها خیلی صحبت نکنید. اگر ساکت است یعنی این که نیاز به سکوت دارد.

تاثیر خدمات روانشناسی بر شناخت مردان

با کمک گرفتن از خدمات روانشناسی می‌توانید از دنیای مردان آگاهی کسب کنید و با درک تفاوت‌های میان خود از بروز سوتفاهم و مشکلات در برخی شرایط پیشگیری نمایید. اینگونه می‌توانید رابطه عاطفی سالم و صمیمانه‌ای داشته باشید و خانواده موفق خود را تشکیل دهید.

 

 شناخت مردان

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x