اختلالات و مشکلات جنسیسایر اختلالات فردی

مازوخیسم چیست؟

مازوخیسم چیست؟

اگر ما احساساتی را که منجر به صدمه به فرد می شوند، کنار بگذاریم، در نهایت به مجموعه های پنهانی می رسیم؛ در واقع، آسیب به خود به طور کلی نتیجه عدم توانایی در رفع مشکلات روحی روانی با روش های سالم و طبیعی است. به عنوان مثال، فرد ممکن است در بیان، درک و متعادل کردن احساسات خود مشکل داشته باشد؛ سپس، درد فیزیکی حواس او را از درد احساسی منحرف می کند یا به کنترل احساساتش کمک می کند. فرد دیگری ممکن است احساس کند که او دائما بی حس می شود یا دور از خود و جهان اطراف است، بنابراین او احساسات خود را از خود به وجود می آورد.

مازوخیسم می تواند در هر سن از نوجوانی تا پیری باشد. اما عواملی مانند سن، سابقه خانوادگی، نوع زندگی، مشکلات بیماری روحی و سوء مصرف الکل .می توانند خطر این اختلال را افزایش دهند. متأسفانه اکثر افرادی که خود آلوده هستند، نوجوان هستند.

علت بیماری مازوخیسم

علت بیماری مازوخیسم در واقع مخالف سادیسم (آزار دیگری) است. یک فرد سادیسم لذت را از آزار و اذیت دیگران به دست می آورد، اما شخصی که مازوخیسم دارد از اذیت خود لذت می برد.

یک شخص با مازوخیسم از عذاب و تحمل رنج لذت می برد. تمرکز اصلی این اختلال سوء استفاده جنسی، تحقیر، ضرب و شتم، شکستن یا رنج در هر شکل دیگری است. مازوخیسم در واقع مخالف تحریف سوسیالیستی (آسیب دیگری) است. به طور طبیعی، کسانی که مازوخیسم  هستند به دنبال افرادی با گرایشات تلافی جویانه یا مجرمانه ( سادیسم) هستند. به طور کلی، مازوخیسم ، تحقیر را دوست دارد و اعتماد به نفس پایینی دارد و به هر طریقی آنها خود را نسبت به سادیسمی ضعیف دیده و هر گونه توهین را از او می پذیرند و همه جوره خود را به شریک خود می دهند و از صدمه دیدن لذت می برند.

این مطلب را هم ببینید  زندگی با افراد وابسته

مازوخیسم یک بیماری روحی است که در آن فرد علاقه خاصی به تضعیف شدن از طریق جنس مخالف دارد. این بیماری در هر دو جنس وجود دارد، اما در مردان بیشتر از زنان دیده می شود. مازوخیسم یک بیماری است که در شرایط خاصی رخ می دهد. افرادی که از این نوع انحراف رنج می برند، به شدت مورد آزار و اذیت و یا حتی توسط خود و یا از سوی دیگر افراد قرار می گیرند. روانشناسی بالقوه این بیماران نمیتواند به جز در درد دیده شود.

3 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x