وبلاگ

مدیریت حیوانات خانگی

اگر حیوان خانگی دارای مشکلات بهداشتی یا رفتاری باشد، ممکن است سرپرست او تحت فشار مراقبت قرار گیرد.

مدیریت حیوانات خانگی

ما تمایل داریم که دیدگاهی در مورد حیوانات خانگی داشته باشیم و به فواید زیادی که آنها می توانند برای زندگی ما به ارمغان بیاورند، فکر کنیم. اما برای بسیاری از مردم، دیر یا زود اتفاق می‌افتد که حیوان خانگی بیمار استشود یا دچار مشکل رفتاری شود.

این امر علاوه بر اینکه برای حیوان خانگی سخت است، برای سرپرست او نیز دشوار است. این یکی از نکات منفی داشتن حیوان خانگی است.

بار مراقبتی چیست؟

بار مراقبتی، به اثرات منفی مراقبت از یک بیمار یا در حال مرگ در خانواده گفته می شود – و به نظر می رسد این امر می تواند در مورد مواقعی که از حیوان خانگی با بیماری مزمن یا جدی مراقبت می کنیم نیز صدق کند.

بار مراقبتی طیف وسیعی از آثار منفی آن : بار مالی و محدودیت های زمانی، افزایش خطر استرس، اضطراب و افسردگی، کیفیت پایین زندگی و احساس گناه و عصبانیت در مورد وضعیت یا در مورد شخص یا حیوان تحت مراقبت می باشد.

وقتی نوبت به مراقبت از حیوان خانگی می رسد، به غیر از دامپزشک یا مربی سگ، تعداد کمی پشتیبان وجود دارد. در سرمقاله ای که در Veterinary Record در سال 2017 منتشر شد ، کاترین جی گلدبرگ می نویسد:

“من صدای درون خودم را می شنوم که می گوید:” به طور منظم، شما مرکز زندگی مورد نیاز برای مشتریان من -حیوانات خانگی مبتلا به بیماری جدی و در حال مرگ- هستید. غالباً این چارچوب به مشتریان کمک می کند تا دیدگاه خود را درباره اینکه چرا زندگی روزمره با حیوان خانگی آنها بسیار سخت است ، ارائه دهند. ”

آنچه به بار مراقب کمک می کند

مراقبت از حیوان خانگی مبتلا به بیماری مزمن یا وخیم یا دارای مشکل جدی، در رفتار می تواند شامل تغییر در برنامه یا شیوه زندگی باشد. علاوه بر شوک اولیه از یادگیری در مورد مسئله یا تشخیص، کنار آمدن با آن مشکل است و این واقعیت وجود دارد که ممکن است زندگی مانند قبل نباشد.

این مطلب را هم ببینید  قهوه زندگی

هزینه مالی ویزیت ها و درمان های دامپزشک، چالش های انجام درمان در خانه و تغییر در آنچه حیوان خانگی می تواند یا نمی تواند انجام دهد، وجود دارد. همچنین ممکن است تأثیراتی بر سلامت سرپرست حیوان خانگی داشته باشد.

در برخی از این تحقیقات، تأثیرات احتمالی نقل قول های مربوط به مراقبت از سگ با شرایط مختلف نشان داده شده است:

“بله، من تغییر کرده ام، من به تعطیلات نمی روم مگر اینکه او بتواند بیاید، من شیوه زندگی روزمره ام را تغییر دادم، همه کارهایی را که می توانستم انجام دهم تغییر داده ام.

این قطعاً روی همه چیز تأثیر می گذارد، اما مشکلی نیست، من ناراحت نیستم، او مقصر این شرایط نیست، این تقصیر من است که او را از یک پرورش دهنده گنگ خریدم. “(شخصی که از یک سگ مبتلا به صرع مراقبت می کند، از پرگراند و همکاران 2020)

“من فکر می کنم بزرگترین چیز افرادی هستند که نمی فهمند مشکلات رفتاری حیوان خانگی چقدر شدید می تواند باشد. آنها ممکن است استرس، پول، محدودیت ها و غیره را درک نکنند.

توضیح آن برای کسی که نمی داند با چه چیزی سر و کار دارید یا حیوان خانگی چه کار می کند، دشوار است ” (شخصی که از سگ با مشکل رفتاری مراقبت می کند ، از Buller and Ballant)

برای مطالعه بیشتر در مورد ترس از سگ کلیک کنید.

همانطور که این نقل قول اخیر نشان می دهد، مسأله دیگر می تواند این باشد که خانواده و دوستان به سادگی نمی توانند درک کنند که چگونه است.

این مطلب را هم ببینید  بزرگان زاده می شوند

جنبه های مثبت مراقبت

وقتی محققان تأثیر مراقبت از حیوان خانگی مبتلا به بیماری بدخیم را با مراقبت از خویشاوندان با زوال عقل مقایسه کردند، میزان بار مراقبت، برای کسانی که از حیوانات خانگی مراقبت می کنند، کمتر بود. (بریتون و همکاران 2018).

در عین حال، جنبه های مثبت مراقبت، مانند یافتن معنا در موقعیت، احساس نیاز و احساس اطمینان و شایستگی، برای مراقبان حیوانات بیشتر بود.

مواردی که می تواند به کاهش بار مراقبت کننده کمک کند شامل جستجوی حمایت ، از جمله کمک های مالی، مشاوره، گروه های آنلاین برای افرادی که حیوان خانگی آنها دارای شرایط مشابه است، کمک به ارائه درمان، با توجه به جنبه های مثبت وضعیت و اطمینان از مراقبت از آنها است. (Britton et al 2018؛ Goldberg 2017).

آیا بار مراقبتی مانع از آن می شود که در آینده حیوان خانگی مشابه بخواهند؟

گاهی اوقات، مشکلات مراقبت از حیوان خانگی بیمار می تواند باعث شود که مردم در آینده حیوان یا حیوان خانگی دیگری از همان نژاد نخواهند.

اما گاهی اوقات مردم هنوز همان حیوان خانگی را می خواهند. این می تواند در مورد سگهای براکی سفالی مانند بولداگ فرانسوی، بولداگ و پاگز صادق باشد، که مشکلات سلامتی آنها به دلیل صاف بودن صورت سگ می تواند بسیار شدید باشد.

یک مطالعه نشان داد که اگر حیوان خانگی آنها مشکلات بهداشتی بیشتری (به عنوان مثال ، جراحی های بیشتری به دلیل مسائل مربوط به سلامت مربوط به ظاهر آنها) داشته باشد، احتمال اینکه افراد یکی از این نژادها را به شخص دیگری توصیه کنند، کمتر است (پاکر و همکاران 2020).

این مطلب را هم ببینید  درخت غم و اندوه

اما اکثر افراد در مطالعه هنوز می گویند که با وجود این که حیوان خانگی آنها دارای مشکلات بهداشتی است، خود دوباره همان نژاد را انتخاب می کنند.

البته، برای مسائل بهداشتی و رفتاری جدی، مردم ممکن است اتانازی را برای حیوان خانگی خود در نظر بگیرند. این بدان معنی است که مراقبت از حیوان خانگی اغلب یک انتخاب است و این ممکن است بر میزان احساس مردم به عنوان یک بار نیز تأثیر بگذارد.

در بسیاری از موارد ، مردم احساس می کنند مراقبت از حیوان خانگی ارزشش را دارد. یکی از شرکت کنندگان، در مطالعه بلشاو و همکاران (2020)، در مورد افرادی که از سگ مبتلا به آرتروز مراقبت می کنند، این چنین بیان کرد:

“ما فقط او را دوست داریم و او درست مثل مادربزرگ پیر شما یا چیز دیگری است، او فقط یک خانم مسن است. ما فقط از او مراقبت می کنیم و برای کارهایی که می تواند انجام دهد و کاری که نمی تواند انجام دهد، کمکی می کنیم. ”

صحبت درباره بار مراقب

تشخیص علائم بار مراقب می تواند انگیزه ای برای یافتن کمک باشد. یکی از مواردی که می تواند کمک کننده باشد این است که مردم از موضوع آگاه باشند و مایل باشند در مورد آن صحبت کنند. حیوانات خانگی می توانند اتفاقات شگفت انگیزی به زندگی ما هدیه بدهند، اما از طرف دیگر وقتی بیمار می شوند، بسیار سخت می شود.

اگر از نظر سلامتی یا رفتار حیوان خانگی خود با مشکل روبرو هستید، در صورت لزوم با دامپزشک، رفتارشناس یا مربی واجد شرایط تماس بگیرید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x