روابط زناشویی و جنسی

نارضایتی از اندام و تضعیف رضایت جنسی

از دیدگاه روانشناسی برای نشان دادن روابط عاطفی عمیق بین دو نفر رابطه جنسی صورت می‌گیرد.

نارضایتی از اندام و تضعیف رضایت جنسی

بر هیچ کس پوشیده نیست که رسانه ها ایده های فرهنگی بسیار غیرواقعی را پیرامون زیبایی ترویج می کنند.

ما آنقدر عادت کرده ایم که بازیگران ، هنرپیشه ها و تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی بدن هایی کاملاً متناسب را به نمایش بگذارند که این تصاویر در سر ما عادی می شوند. ما شروع به فکر می کنیم … .. “من نیز باید شبیه این باشم. اما من ندارم. ”

نود درصد زنان و 20 تا 40 درصد مردان نارضایتی از بدن را گزارش می کنند. در عین حال ، بین تصویر بد بدن و میل جنسی پایین و رضایت جنسی پایین رابطه معنی داری وجود دارد.

درک مکانیسم تصویری ضعیف از بدن باعث رضایت جنسی فرد می شود ، اولین قدم مفید برای جلوگیری از وقوع آن است.

همه ، به ویژه زنان ، اجتماعی هستند تا خود را به عنوان اشیایی که باید به آنها نگاه شود ، تلقی کنند. این امر منجر به “تماشاگری” می شود ، نوعی شدید از خودآگاهی که در آن شخص در مورد رابطه جنسی خود را قضاوت و تحت نظر می گیرد تقریباً مانند شخص دیگری که از بیرون آنها را مشاهده می کند.

این امر به ویژه در شرایطی که بدن فرد در معرض دید است ، مانند ساحل با لباس شنا یا هنگام رابطه جنسی صادق است.
تماشا کردن با منحرف کردن توجه از هرگونه احساسات جنسی لذت بخش و همچنین نشانه های وابسته به عشق شهوانی ، لذت ذاتی رابطه جنسی را از بین می برد. سپس اثر مارپیچی عمیق و نزولی به خود می گیرد.
سپس اثر مارپیچی عمیق و نزولی به خود می گیرد. جداسازی روانی فرد از بدن او را از لذت بردن از رابطه جنسی باز می دارد ، که به نوبه خود احساس شک و ناامنی را بیشتر می کند. در مردان ، این نیز می تواند منجر به اضطراب عملکرد و اختلال نعوظ شود.

این مطلب را هم ببینید  برانگیختگی جنسی در زنان و مردان

برای لذت بردن از رابطه جنسی نیاز است که واقعاً در لحظه و در بدن خود حضور داشته باشید. در طول رابطه جنسی و ارگاسم ، قشر مغزی ، قسمتی از مغز که نیست در لحظه – یعنی قسمتی که مسئول تفکر ، قضاوت و نگرانی است ، به معنای خاموش شدن است.

در مقابل ، تصویر ضعیف از بدن افکار و قضاوت های منفی را در ذهن شما می چرخاند. درعوض ، قسمت دقیقی از مغز شما که باید بی صدا باشد ، به عمل می آید.

گاهی اوقات افراد با نارضایتی از بدن با شروع به اجتناب از رابطه جنسی به طور کامل کنار می آیند. این مسئله باعث تداوم بیشتر این مشکل می شود و منجر به کاهش علاقه جنسی می شود ، کمتر صمیمیت با شریک و عدم پاسخگویی جنسی می‌شود.

در موارد شدید ، تصویر بد بدن در نهایت می تواند منجر به کاهش صمیمیت و کیفیت رابطه با شریک شود. با این حال ، تأثیر آن از هر دو جهت رخ می دهد.

یک رابطه قوی و همچنین یک رابطه قوی عزت نفس که از منابع دیگر در زندگی فرد نشأت می گیرد ، می تواند به جلوگیری از این پیامدها کمک کند.

ممکن است شما به شدت آگاه باشید که نارضایتی بدن شما از توانایی شما در رابطه جنسی جلوگیری می کند یا ممکن است برای اولین بار در حال حاضر در مورد آن فکر کنید.

در هر صورت ، ایده هایی برای بهبود تصویر بدن شما وجود دارد تا اعتماد به نفس یا زندگی جنسی شما را خراب نکند.

این مطلب را هم ببینید  باورهای مخرب ازدواج و روابط زناشویی

برای مطالعه همه چیز در مورد رابطه جنسی کلیک کنید.

چگونه تصویر بدن خود را بهبود بخشیم

  • هنگام مشاهده رسانه های اجتماعی “متفکر انتقادی” شوید. بدانید که اغلب آنچه می بینید واقعیت ندارد. فیلترها ، برش ، روشنایی و ویرایش تقریباً همیشه مورد استفاده قرار می گیرند و به طور قابل توجهی ظاهر یک فرد را تغییر می دهند. همچنین ، بسیاری از آن افراد حقوق می گیرند تا به این شکل نگاه کنند. کار آنهاست این تصویری واقع گرایانه از این نیست که مردم در زندگی واقعی چگونه باید باشند.
  • خود را با افراد مثبت احاطه کنید که دائماً درباره بدن خود صحبت نمی کنند. با دوستانی که علایق و علاقه های متفاوتی دارند ، علاوه بر ظاهرشان ، معاشرت کنید.
  • کارهایی را انجام دهید که به شما یادآوری می کند چقدر خوب هستید. حس اعتماد به نفس ، پذیرش خود ، و باز بودن از سایر مواردی که در آنها برتری دارید. زیبایی یک حالت روحی است ، نه یک وضعیت بدن شما.
  • از همه کارهای شگفت انگیزی که بدن شما می تواند انجام دهد قدردانی کنید. این امر به ویژه برای مادرانی که ممکن است بعد از بارداری احساس شرم کنند اهمیت دارد. به معجزه ای فکر کنید که بدن شما با ایجاد یک زندگی واقعی انجام داد.
  • با خود مهربان باشید  همانطور که با یک دوست رفتار می کنید ، با خودتان رفتار کنید. و برای بدن خود کاری مهربانانه انجام دهید. مانند استحمام ، چرت زدن ، یافتن مکانی دلپذیر برای مطالعه ، یا ورزش. هرچه بیشتر به بدن خود این پیام را بدهید که به آن اهمیت می دهید ، بیشتر آن را دوست خواهید داشت و از آن قدردانی خواهید کرد.
این مطلب را هم ببینید  آیا رابطه جنسی گاه به گاه بد است؟

هیچ فردی هرگز نباید از بدن خود احساس گناه کند یا شرمنده باشد. بدن ما اعمال شگفت انگیزی انجام می دهد ، و نباید اجازه دهیم رسانه ها از آن کم کنند.

هر کسی سزاوار روابطی است که با مشکلات مربوط به تصویر بدن یک نفر روبرو نیست. قدردانی از اینکه نارضایتی از بدن چگونه زندگی جنسی افراد را تضعیف می کند ، اولین گام مهم در دیدار با آنها اهداف است.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x