دوران نوجوانی و بلوغمهارتهای فرزندپروری

همدلی با نوجوانان در روابط خانوادگی

خلاصه ای از تحقیقات در موردهمدلی با نوجوانان در روابط خانوادگی

همدلی با نوجوانان در روابط خانوادگی

ایده بزرگ

با توجه به مطالعه جدیدمن وهمکارانم که نوجوانان را تا بزرگسالی ردیابی می کنیم، نوجوانانی که روابط خانوادگی امن تر دارند، در ایجاد همدلی پیش قدم می شوند.

برخلاف افسانه های رایج در مورد نوجوانان خود شیفته، تحقیقات موجود نشان می دهد که نوجوانی مرحله کلیدی رشد است.

برای رشد همدلی: توانایی ایستادن در جای دیگران ، درک و طنین انداز شدن بااحساسات آنها و اهمیت دادن به رفاه آنهامهم است.

همدلی مهارتی است که در طول زمان رشد می کند و پیامدهای عمده ای برای تعاملات اجتماعی، دوستی ها و روابط بزرگسالان و نوجوانان دارد.

پس چگونه نوجوانان این مهارت حیاتی را یاد می گیرند؟

یافته های جدید تیم ما ، که در 15 ژوئیه 2021 در مجله Child Development منتشر شدپیشنهاد می کند که نوجوانانی که روابط خانوادگی ایمن و حمایت کننده دارند، حمایت همدلانه تری از دوستان خود ارائه می کنند.

خود را به عنوان یک نوجوان در کنار فردی تصور کنید که مشکلات شما را درک می کند ، کمک می کند و باعث می شود احساس حمایت و ارتباط کنید – این همان حمایت همدلانه است.

مطالعه ما ، به رهبری استاد روانشناسی جوزف پی آلن ، 184 نوجوان را از اوایل نوجوانی تا بزرگسالی دنبال کرد.

وقتی نوجوانان 14 ساله بودند ، در مورد تجربیات خانوادگی و روابطشان با والدینشان با آنها مصاحبه کردیم.

این مصاحبه ها برای سنجش امنیت دلبستگی طراحی شده است – اطمینان نوجوانان در مورد کشف و ایجاد خودمختاری در حالی که به دیگران برای برقراری ارتباط ، ایمنی و پشتیبانی در مواقع نیاز اعتماد دارند.

این مطلب را هم ببینید  قدرت تماس تلفنی

تحقیقات گذشته نشان می‌دهد که تجربیات دریافت مراقبت‌های حساس از مراقبین بزرگسال، به‌ویژه در مواقع استرس، دلبستگی ایمن را ایجاد می‌کند.

در هر مصاحبه ای ، ما نوجوانان را ایمن می دانیم اگر بیان کنند که برای روابط خانوادگی شان ارزش قائل هستند و آنها را به شیوه ای متعادل و روشن توصیف کرده اند.

سپس ما از نوجوانان در سنین 16 ، 17 و 18 سالگی فیلم گرفتیم ، در حالی که آنها به نزدیکترین دوست خود کمک می کردند تا در مورد مشکلاتی که با آن روبرو بودند صحبت کنند.

از طریق این ویدئوها ، ما میزان حمایت دوستان از نوجوانانی را که مصاحبه کرده بودیم – به عنوان مثال ، با درخواست نظر آنها در مورد یک موقعیت ، تعیین کردیم.

برای اندازه گیری میزان حمایت همدلانه نوجوانان ، ما به دنبال چهار نوع رفتار بودیم: نشان دادن درک ، کمک به دوستان برای حل مشکلات خود ، ارائه اعتبار احساسی و مشارکت فعال در مکالمات.

ما دریافتیم که نوجوانانی که در 14 سالگی در روابط خانوادگی خود از امنیت بیشتری برخوردار بودند ، در اوایل نوجوانی از دوستان خود حمایت همدلانه تری می کردند و در طول زمان همدلی تداوم بالایی از خود نشان می دادند.

نوجوانانی که امنیت کمتری داشتند در ابتدا سطح پایینی از همدلی را نشان دادند اما این مهارت را با گذشت زمان بهبود بخشیدند و تقریباً در سن 18 سالگی به نوجوانان امن تری رسیدند.

این یافته نشان می دهد که نوجوانان به طور طبیعی با افزایش سن مهارت های همدلی را به دست می آورند ، اما کسانی که روابط خانوادگی امن تری دارند ممکن است سریعتر به آنجا برسند.

این مطلب را هم ببینید  رشد مغز در نوجوانی

چیزی که بسیار جالب است این است که دوستان نوجوان بیشتر از نوجوانان مطمئن به دنبال حمایت بودند و دوستانی که به دنبال کمک بیشتری بودند بیشتر از آنها دریافت می کردند.

بنابراین ، دوستی ها زمینه ای کلیدی را برای نوجوانان برای تمرین و ارائه حمایت های همدلانه فراهم می کنند.

چرا اهمیت دارد

نوجوانانی که همدل تر هستند کمتر پرخاشگر هستند، تعصب کمتری از خود نشان می دهند و کمتر به دیگران قلدری می کنند.

تحقیقات ما نشان می دهد که همدلی با احساس امنیت و ارتباط آغاز می شود.

ایجاد روابط ایمن ، که با اعتماد ، ایمنی احساسی و پاسخگویی مشخص می شود ، می تواند به نوجوانان تجربه ای از همدلی را ارائه دهد.

با این پایه و اساس ، آنها می توانند این همدلی را با دیگران به اشتراک بگذارند.

موارد بعدی

هنوز چیزهای زیادی در مورد همدلی نوجوانان نمی دانیم.

به عنوان مثال، چه چیزی نوجوانان را برای همدردی با افراد گروه های به حاشیه رانده شده، با همسالان جدید یا شریک های قرار ملاقات، یا با فرزندان آینده خود مجهز می کند؟

یادگیری نحوه پرورش همدلی در نوجوانی برای ایجاد یک جامعه مهربان تر ضروری است.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص هویت یابی نوجوانان کلیک کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x