روانشناسی فردی

4 نکته برای استفاده از تلفن همراه

بیاموزید که چگونه اضطراب ناشی از پیام کوتاه و قرار ملاقات را کاهش داده و مدیریت کنید.

4 نکته برای استفاده از تلفن همراه

ارسال پیامک اضطراب – اگرچه تشخیص بالینی واقعی نیست – برای بسیاری از افراد ، به ویژه برای مجردها بسیار واقعی است. با توجه به این که قرار ملاقات بیشتر و بیشتر در مورد برنامه های دوستیابی ، رسانه های اجتماعی و پیام های متنی متمرکز می شود بدیهی است که پیام کوتاه به شیوه اصلی ارتباط و منبع اضطراب تبدیل شده است.

امروزه بسیاری از مجردها در حال خواندن بین سطرهای هر متن در تلاش برای معنا بخشیدن و درک مقاصد شخص دیگر هستند.

و چه کسی می تواند آنها را سرزنش کند؟ جملات ناقص ، پاسخ های دیرهنگام و استفاده از ایموجی های مبهم همه چیز را بسیار گیج کننده و مرموز می کند. اگر در حال حاضر با اضطراب دست و پنجه نرم می کنید یا برای مقابله با عدم اطمینان مشکل دارید ، منطقی است که چرا این باعث ایجاد احساس ناراحتی می شود.

متأسفانه ، ما همچنان بیشتر به فناوری و استفاده از پیام های متنی برای برقراری ارتباط بین همه متکی هستیم ، زیرا میانبرها و بهره وری را دوست داریم .

ما از پیامک برای تأیید برنامه ها ، راهنمایی ها ، ارتباط مستمر ، معاشقه ، برای گفتگوهای دشوار و به طور کلی حفظ ارتباط با دیگران استفاده می کنیم.

بنابراین ، در حالی که واضح ترین (و ساده ترین) راه حل “متوقف کردن ارسال پیامک زیاد است” ، این انتظار بسیار غیرواقعی به نظر می رسد. در عوض ، من می خواهم برخی از کارهایی را که شما می توانید انجام دهید به اشتراک بگذارم.

نکته 1: از مبهم صحبت کردن پرهیز کنید

اگر هر پیام از طرف شخصی که با او ملاقات می کنید یا صحبت می کنید الف) مبهم یا مختصر ، ب) غیرمتعهد ، یا ج) باعث سردرگمی می شود ، از خود بپرسید: “آیا واقعاً این سخت است؟ ” در حالی که دوستیابی و روابط هر دو به تلاش و کار نیاز دارد ، ارتباط مستقیم کلید اصلی است.

این مطلب را هم ببینید  مفهوم تمرکز حواس

اگر در حال حاضر مجبور به رمزگشایی هر متن هستید ، این ممکن است نشانه ای برای ادامه کار باشد. با شخص مناسب ، ارتباطات باید نسبتاً یکپارچه و آسان باشد – حدس زدن یا خواندن بین خطوط نباید اندک باشد.

برای مطالعه در رابطه با شناخت اضطراب کلیک کنید.

نکته 2: توضیح دهید

اگر با یک متن گیج شده اید یا فکر می کنید ممکن است سوء تفاهمی وجود داشته باشد ، سوالات روشن کننده بپرسید. برای مثال ، فرض کنید می خواهید با شخصی که به تازگی با او ملاقات کرده اید برنامه ریزی کنید.

شما از طریق پیامکی از آنها می پرسید که آیا شنبه شب وقت آزاد دارند یا خیر و آنها با ایموجی صورت …پاسخ دادند ممکن است احساس اضطراب کنید زیرا مطمئن نیستید که این یک ایموجی تأیید (تأیید در دسترس بودن آنها) یا بیان دوگانگی است. ممکن است از خود بپرسید “این به چه معناست؟” یا “چگونه به آن پاسخ دهم؟”

به جای اینکه قضاوت کنید مستقیما بپرسید اهمیت یک ایموجی را تفسیر کنید ، فقط بپرسید.

برای برخی از افراد ، این مفهوم بسیار حیرت انگیز است. ممکن است به این فکر کنید که “من فقط می توانم بپرسم؟” بله! مطلقا! اگر جایی برای سوء تفاهم وجود دارد ، یا احساس می کنید که توضیح دادن یک متن می تواند اضطراب شما را کاهش دهد ، به سراغ آن بروید. صرف نظر از پاسخ ، جستجوی توضیحات مستقیم است رویکردی که به شما پاسخ می دهد تا مجبور نباشید در بلاتکلیفی بنشینید.

در حالی که این نکته ساده است ، من تشخیص می دهم که این امر می تواند برای بسیاری از افراد به دلیل ترس از رد شدن یا “نیازمند” ظاهر شدن دشوار باشد.

این مطلب را هم ببینید  ترس صحبت کردن در جمع

من همچنین می دانم که افراد می خواهند به عنوان یک “راحت طلب” یا “تعمیر و نگهداری کم” برای یک شریک آینده نگرانه عمل کنند. اما به یاد داشته باشید که شما همچنین در هر رابطه ای که قرار دارید یک بازیگر کلیدی هستید.

به شما اجازه داده می شود که قاطع باشید و سوالات واضح بپرسید تا از سوء تفاهم (و اتلاف وقت یکدیگر) جلوگیری شود.

نکته 3: به تلفن خود استراحت کنید

اگر دائماً تلفن خود را برای یافتن متن ، پیام یا فعالیت جدید در رسانه های اجتماعی بررسی می کنید ، آن را کنار بگذارید . چک کردن تلفن و خواندن مجدد پیام های متنی برای بسیاری از مجردها ، به ویژه در روابط جدید ، بسیار اجباری شده است.

در نتیجه ، مجردها اغلب تمام زندگی خود را متوقف می کنند ، زیرا منتظر پاسخ شخص مورد علاقه هستند یا سعی می کنند از یک متن معنا پیدا کنند. به جای حضور و تعادل ، تلفن به نقطه ثابت تبدیل می شود که فقط اضطراب بیشتری ایجاد می کند.

بنابراین ، سعی کنید دور شوید یا حتی فاصله فیزیکی بین خود و تلفن خود ایجاد کنید. تلفن را در اتاق دیگری قرار دهید یا آن را در حالت مزاحم نشوید قرار دهید .

امروزه روانشناسی به نظر می رسد متفکر است برای حضور بیشتر در گفتگوها ، از همه چیزهای خوبی که دارید (چیزهایی که خارج از قرارهای دوستانه وجود دارد) قدردانی کنید و تمرکز و توجه خود را از افکار خود به محیط و رویدادهای اطراف خود دور کنید.

این مطلب را هم ببینید  خودزنی در نوجوانان

نکته 4: شخصاً ارتباط برقرار کنید

این ممکن است مدرسه خیلی قدیمی به نظر برسد ، اما اگر پیامک اوضاع را بیش از آنچه لازم است آشفته تر کند ، همیشه این امکان را دارید که از طریق تلفن یا به صورت حضوری ارتباط برقرار کنید.

مکالمات تلفنی از مزایای شنیدن لحن صدای طرف مقابل و مکالمه در زمان واقعی برخوردار است. با مکالمات حضوری ، شما به ارتباط غیر کلامی نیز-که می تواند در برخی از مکالمات دشوار بسیار مفید و آموزنده باشد.

نشانه های غیر کلامی مانند تماس چشمی ، حالات چهره و حالت بدن می تواند به شما در تشخیص طعنه ، اصالت شخص دیگر کمک کرده و احتمال سوء تفاهم را کاهش دهد.

 

ممکن است استدلال کنید که 1) همه دوست ندارند با تلفن صحبت کنند و 2) شما نمی خواهید بدون اطلاع قبلی با کسی تماس بگیرید. در حالی که اینها استدلال های عادلانه ای هستند ، به ویژه در این دنیای پیامک ، من همچنین استدلال می کنم که پیامک همچنان بیشتر از آنچه نیاز است باعث سردرگمی و اضطراب می شود.

اگر بخواهیم به طور واقعی و معتبر با دیگران ارتباط برقرار کنیم ، می توانیم از سوء تفاهم جلوگیری کنیم و آرامش بیشتری داشته باشیم.

 

4 نکته برای استفاده از تلفن همراه
4 نکته برای استفاده از تلفن همراه

 

 

حتما بخوانید : مدیریت حیوانات خانگی
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x