آسیب شناسی فردیاختلالات شخصیت

5 دلیل برای قتل کودکان توسط دوستانشان

بچه ها ممکن است تحت تأثیر نیروهای فرهنگی قرار بگیرند که قتل را به عنوان وسیله ای برای رسیدن به هدف نشان می دهند.

5 دلیل برای قتل کودکان توسط دوستانشان

اخیراً مواردی در اخبار منتشر شده است که مربوط به نوجوانانی است که عمداً فردی هم سن و سال خود را به دلایل بی اهمیت کشته اند.

با تمام خبر هایی که در رسانه ها در مورد اینگونه افراد میشنویم، نباید تعجب کنیم که برخی از بچه ها قتل را راهی مناسب برای رسیدن به هدف می دانند.

(این اعمال با اقداماتی که تیراندازان مدرسه مرتکب می شوند متفاوت است.) در زیر دلایلی وجود دارد که من برای نقشه های قتلی که بچه ها برای منفعت شخصی ساخته اند دیده ام.

1. انتقام

در فلوریدا اکتبر گذشته، یک پسر 17 ساله و دو دختر 17 و 16 ساله به قتل متهم شدند. آنها به طور مرگبار به دوایت گرانت 18 ساله حمله کردند.

فیلم های ضیط شده نشان داد که دو کودک با چاقو و شمشیر به او حمله کردند. دختر دیگر با وعده سکس او را به دام انداخته بود. ظاهراً، دخترها به آن پسر کمک می کردند تا گرانت را به خاطر درگیری او با دوست دختر سابق پسر مجازات کند.

2. قدرت در کینه توزی

در ماه اوت در برزیل، رایسا نونس بورخس می‌خواست بداند آیا می‌تواند یک روان‌پزشک شود یا خیر. به نظر می رسید که او این اختلال را با قاتل بودن یکی می دانست. “معیار” او این بود که کسی را بکشد.

او دوستش Ariane Barbara Laureano de Oliveira را انتخاب کرد، زیرا این دختر 18 ساله ریزه اندام بود و می توانست به راحتی تحت سلطه قرار گیرد.

با دو دوست پسر خود، بورخس این کار را برنامه ریزی کرد: آنها آهنگ خاصی با مضمون قتل اجرا می کردند. سپس یکی از پسر ها انگشتانش را به هم می‌زد تا حمله را آغاز کند.

این مطلب را هم ببینید  ازدواج با شخصیت پارانوئید

بورخس از آریان دعوت کرد تا برای یک گردش با آنها ملاقات کند. او قبول کرد. جسد او هفت روز بعد، خفه شده و با چاقو پیدا شد. ظاهراً بورخس نتوانست دختری را که دعوا کرده بود خفه کند، اما یکی دیگر از اعضای این باند به او چاقو زد.

از دهه 1990، ما اطلاعات زیادی در مورد کودکانی که به این نوع بیماری روانی مبتلا شدند جمع‌آوری کرده‌ایم. از جمله ویژگی های نگران کننده فریب مزمن، سنگدلی، بی رحمی، دستکاری، بزرگ نمایی و تکانشگری است.

با توجه بیشتر رسانه‌ها به روان‌گردان‌ها که آنها را باهوش و حتی قهرمان به نظر می‌رساند، بچه‌های بیشتری مانند بورخس را می‌بینیم که در آرزوی تبدیل شدن به آن‌ها هستند.

در بریتانیا در سال 2016، یک دختر 14 ساله لیستی از افرادی که باید قتل را انجام دهند تهیه کرد. او دوستش را به مکانی خلوت کشاند و او را با چاقو زد و فرار کرد.

افرادی که این دختر را می شناختند وسواس او را نسبت به تد باندی گزارش کردند. از جمله جستجوهای او در گوگل قبل از حمله عبارت بودند از: “چگونه احساس گناه نکنیم”، “قلب چقدر فاصله دارد؟” و “چگونه سریع با چاقو بکشیم.”

گروه پروفسور اسی ویدینگ مطالعاتی را انجام دادند که نشان می‌دهد یک مؤلفه ژنتیکی قوی در صفاتشان وجود دارد که آنها را بی‌احساس و روان پریش میکند.

ویدینگ می گوید: «همانطور که برخی از ما بیشتر مستعد ابتلا به بیماری قلبی هستیم، این کودکان در برابر تأثیرات محیطی که منجر به پیامدهای ضد اجتماعی می شود آسیب پذیرتر هستند.

3. دوست نداشتن/حذف شخصی

زمانی که Skylar Neese، 16 ساله، در ژوئیه 2012 از ویرجینیای غربی ناپدید شد، یک فیلم ضیط شده نشان داد که او وارد یک خودرو نقره‌ای می‌شود.

این مطلب را هم ببینید  برخورد با شخصیت پارانوئید

پلیس متوجه شد که دو نفر از نزدیکترین دوستان او، شلیا ادی و راشل شوف، اعتراف کرده اند که او را درست قبل از ناپدید شدنش رها کرده اند.

پلیس از کشف فیلم های ضیط شده برای تحت فشار قرار دادن دختران استفاده کردند. شوف در نهایت اعتراف کرد که اسکایلار را مخصوصاً برای کشتن او به نقطه ای دورافتاده برده اند. دلیل: آنها این بود که “او را دوست نداشتند” و “دیگر نمی خواستند با هم دوست باشند.”

4. طمع / سود شخصی

سه پسر برای کشتن جیسون سوینی در پنسیلوانیا در سال 2003، با یک چکش، و سنگ اقدام به قتل او کردند. آنها پولی را می خواستند که او به تازگی در محل کارش دستمزد گرفته بود.

دو نفر از این پسران، جاستینا مورلی 15 ساله را به عنوان مغز متفکر این ماجرا معرفی کردند. او به طرز اغواگرانه‌ای سوینی را برای قتل به یک منطقه دور افتاده کشاند.

او پسرها را به دلیل رها کردن طرح اولیه تنبیه کرد. وی همچنین هر سه نفر را روی بدن تکه تکه شده سوینی در آغوش گرفته بود.

نامه نگاری مورلی پس از جنایت با همفکرانش اظهارنظرهای تکان دهنده ای را به نمایش گذاشت.

او نوشت: «من یک عوضی خونسرد و مرگ پرست هستم، که با تغذیه از افراد ضعیف و تنها زنده می‌مانم. من آنها را فریب می دهم و سپس آنها را میکشم» به نظر می رسد انگیزه او تاریک تر از سود مالی بوده است.

5. شبیه سازی هذیانی

اد، یک دوست خیالی، ظاهراً استیون مایلز 16 ساله را ترغیب کرد که بکشد. مایلز همچنین یک قهرمان خیالی به نام «دکستر»(قاتل سریالی/vigilante از سریال محبوب تلویزیون افغانستان) ، را در آغوش گرفت.

این مطلب را هم ببینید  زندگی با افراد مبتلا به اختلال شخصیت پارانوئید

پسر به طور مرگبار دوست دخترش را با چاقو زد و از ابزار جراحی پدرش برای برداشتن اعضای بدنش استفاده کرد. اعضای بدن او را بسته بندی کرد و در کیسه های زباله گذاشت.

اگرچه دادگاه تأثیر رسانه‌ها در حمله دکستر را به رسمیت شناخت، اما مایلز هیچ مجوزی برای کاهش ظرفیت دریافت نکرد.

با این حال، برخی از کودکانی که قصد آسیب رساندن به دیگران را دارند، همانطور که در داستان‌های تخیلی دیده‌اند مرز بین داستان و واقعیت را نمی‌بینند.

اگر آنها تنها، منزوی و خشمگین باشند، ممکن است رضایت برخی از شخصیت های خشن را از اعمال قدرت به دست آورند. یا ممکن است به سادگی نقشی را در سناریوی تخیلی اتخاذ کنند.

ما این را در سال 2015 دیدیم، زمانی که مورگان گیزر و آنیسا وایر 12 ساله دوست خود پیتون لوتنر را 19 ضربه چاقو زدند تا مرد خیالی Slender Man را راضی کنند. چند ماه بعد تشخیص داده شد که او مبتلا به اسکیزوفرنی است.

من نمونه های متعددی از هر یک از این پنج انگیزه پیدا کرده ام. مغز نابالغ نوجوان مطمئناً نقشی در پرخاشگری درنده و تکانشی دارد، اما همچنین بدیهی است که برخی از بچه ها واقعیت را به یک شکل دیگر میبینند که در آن جرم و گناه قتل کوچک شمرده میشود.

میل به قدرت و به دست آوردن ممکن است به راحتی آگاهی از درست و غلط را تحت الشعاع قرار دهد.

برای مطالعه در رابطه با درمان اختلال شخصیت ضد اجتماعی کلیک کنید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x